Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

V nedeľu cez Záhorie cyklistické preteky s obmedzením dopravy

V nedeľu 20. augusta 2023 povedú cez Záhorie cyklistické preteky L´Etape Slovakia by Tour de France. „Pelotón cyklistov budete môcť povzbudzovať aj v našom meste a pripomenúť si tak atmosféru najväčších cyklistických pretekov na svete,“ informuje mesto Stupava.

Hlavné preteky sú v celkovej dĺžke 112km a prevýšením 1 700m. Samotná trasa je vedená z centra Bratislavy (Eurovea) cez Devín – Devínska Nová Ves – Stupava – Borinka – Lozorno – Jablonové – Pernek – Pezinská Baba – vinicami nad Pezinkom – Limbach, cez Malé Karpaty do cieľa na Kamzíku.

Pretekať bude aj Zdeno Chára

Do pretekov je prihlásených viac ako tisíc účastníkov, medzi ktorými diváci budú mať možnosť vidieť na vlastné oči aj víťaza Stanley Cupu s Bostonom bývalého slovenského reprezentanta v ľadovom hokeji Zdena Cháru, ktorý bude štartovať pod číslom 33.

Obmedzenia v meste Stupava

V ranných hodinách v nedeľu od 7:30 h do 9:00 h bude obmedzená alebo vylúčená doprava v Stupave na uliciach Devínska cesta, Záhumenská, Hlavná a Nová.

Obmedzenia sa dotknú aj niektorých miestnych komunikácií: Železničná, Zdravotnícka, Školská, Mlynská, Nám. Sv. Trojice, Nám. M. R. Štefánika, Marcheggská, Duklianska, Lesná, Park, Piesková, Nová a Medzipotočná. Z týchto komunikácií nebude v uvedenom čase umožnený výjazd na vyššie spomenuté uzavreté komunikácie.

Po prejazde pelotónu, sprievodných vozidiel a vozidiel zdravotnej záchrannej služby bude premávka opäť obnovená a účastníci pretekov budú pokračovať smerom na Borinku, Lozorno, Pezinskú Babu a späť do Bratislavy.

zdroj: Mesto Stupava a L’Etape Slovakia by Tour de France

O Redakcia

Pozri aj

Aktuálne: Zrážka áut na Záhorí, úsek cesty neprejazdný

Nehoda na Záhorí: Medzi Studienkou a Lakšárskou Novou Vsou v križovatke na Závod sa zrazili …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *