Prez ty Gbely Zdroj: ZOS
Prez ty Gbely Zdroj: ZOS

V Gbeloch sa uskutoční folklórna prehliadka Prez ty Gbely

Regionálna súťažná prehliadka ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov okresov Senica a Skalica – Prez ty Gbely sa uskutoční v nedeľu 28. mája 2023 o 15.00 hodine do Domu kultúry v Gbeloch.

V súťažnej časti prehliadky sa divákom predstavia štyria sólisti speváci, dve spevácke duá, jeden sólista inštrumentalista, štyri spevácke skupiny a jedna ľudová hudba z Brodského, Gbiel, Kútov, Senice, Skalice, Smolinského a z regiónu Horné Záhorie. Pre vedúcich súťažiacich kolektívov a sólistov sa v rámci podujatia uskutoční hodnotiaci a rozborový odborný seminár.

Podujatie je súčasťou celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru s názvom „Vidiečanova Habovka“. Jej vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Organizátormi podujatia v Gbeloch sú Trnavský samosprávny kraj, Záhorské osvetové stredisko v Senici, mesto Gbely a Správa mestského majetku Gbely.

Prez ty Gbely Zdroj: ZOS
Prez ty Gbely Zdroj: ZOS

O víťazoch, ktorí postúpia do krajského kola celoštátnej súťaže a prehliadky hudobného folklóru Vidiečanova Habovka 2023, rozhodne odborná porota v zložení – Mgr. Samuel Smetana, hudobník a hudobný publicista, Mgr. Adriana Jarolínová, interpretka ľudových piesní a hlasová pedagogička, a Mgr. Peter Obuch, PhD., etnomuzikológ, muzikant a pracovník Centra tradičnej kultúry v Myjave.

O Redakcia

Pozri aj

Ukradnuté auto v poli v Brodskom zdroj: KR PZ v Trnave

Policajti chytili a obvinili “známu firmu” zo Záhoria

Policajti z Obvodného oddelenia PZ Šaštín-Stráže, okres Senica, obvinili 39 ročného Gbelčana z prečinu krádeže. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *