V Galante pripravujú prehliadku Deň Architektúry
V Galante pripravujú prehliadku Deň Architektúry

V Galante pripravujú prehliadku Deň Architektúry

Prehliadka výtvarného umenia v nemocnici s poliklinikou Galanta pod názvom Deň Architektúry 2023 sa uskutoční 1. októbra. Povedie ju teoretička umenia Nikoleta Bukovská.

Súčasťou prechádzky rozsiahlym nemocničným areálom bude výklad o histórii a súvislostiach výstavby so zastavením sa pri jednotlivých umeleckých realizáciách v architektúre – socha, objekt, mozaika, dekoratívne prvky, fontána.

Na základe archívnych fotografií účastníci porovnajú ako vyzerali jednotlivé diela v minulosti a teraz, kto bol ich autor, a aký bol kontext ich vzniku. „Momentálna rekonštrukcia nemocnice prináša otázky o budúcej podobe architektúry, ako aj o osude umeleckých diel. V rámci prechádzky sa navštívia aj inak neprístupné miesta, ako napríklad kinosála nemocnice,“ uviedlo mesto Galanta.

Komentovaná prechádzka nadväzuje na prebiehajúci výskum a mapovanie umenia vo verejnom priestore v meste Galanta. Začiatok prechádzky je v Nemocnici Svet Zdravia na ulici Hodská 373/38 Galanta pred vstupom do nemocnice.

Nemocnica Svet Zdravia Galanta Autor: Vladimír Miček
Nemocnica Svet Zdravia Galanta Autor: Vladimír Miček

O Redakcia

Pozri aj

VIDEO TTSK: Odhalili mural od ukrajinskej umelkyne na škole v Galante

Mural TTSK: V pondelok 5.2.2024 slávnostne odhalili nástenný mural v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *