Úspech trnavskej polície: Významný zásah proti drogovému podsvetiu. Zdroj: KR PZ Trnava
Úspech trnavskej polície: Významný zásah proti drogovému podsvetiu. Zdroj: KR PZ Trnava

Úspech trnavskej polície: Významný zásah proti drogovému podsvetiu

Trnavskí kriminalisti zaznamenali významný úspech v boji proti drogovému podsvetiu. V rámci svojich operácií odhalili a zadržali dvoch podozrivých dílerov, ktorí sa mali podieľať na predaji heroínu a pervitínu v meste Trnava a jeho okolí.

Odhalenie dvojice dílerov

Vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov, obyvateľov Trnavy, z obzvlášť závažného zločinu. Tento trestný čin zahŕňa nedovolenú výrobu, držanie a obchodovanie s omamnými a psychotropnými látkami, jedmi či prekurzormi a obvinenia sa týkajú aj spolupáchateľstva. Kriminalisti mali podozrivých pod dohľadom niekoľko mesiacov, pričom dôkazy naznačovali, že svoju nelegálnu činnosť vykonávali v pivnici jedného z trnavských bytových domov.

Zásah priamo na mieste činu

V pondelok popoludní uskutočnili policajti na základe súdnych príkazov domovú a osobnú prehliadku oboch podozrivých. Počas prehliadky objavili a zaistili množstvo dôkazových materiálov, vrátane plastových vreciek, striekačiek a digitálnej váhy.

Významným nálezom sa stalo 11 uzlov z gumených rukavíc, ktoré skrývali viac ako pol kila hnedého prášku. Laboratórna analýza potvrdila, že prášok predstavoval takmer 9200 dávok heroínu s odhadovanou trhovou hodnotou presahujúcou 19 300 eur. U mladšieho z mužov, 34-ročného, sa našli aj vrecká s kryštalickou látkou, identifikovanou ako pervitín, v množstve približne 200 dávok.

Dôsledky pre podozrivých

Po zadržaní bola dvojica umiestnená do policajnej cely a vyšetrovateľ im vzniesol obvinenia. Okrem toho podal návrh na ich väzobné stíhanie. Jeden z mužov, ktorý má 34 rokov, už v minulosti čelil právoplatnému odsúdeniu za obchodovanie s drogami. Teraz mu spolu s jeho komplicom hrozí trest odňatia slobody v trvaní od 10 do 15 rokov.

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *