Úsek cesty Moravský Svätý Ján - Rakúsko je zrekonštruovaný. Zdroj: TTSK
Úsek cesty Moravský Svätý Ján - Rakúsko je zrekonštruovaný. Zdroj: TTSK

Úsek cesty Moravský Svätý Ján – Rakúsko je zrekonštruovaný

Ešte pred nástupom zimy sa podarilo dokončiť modernizáciu 300-metrového úseku cesty na Záhorí v úseku Moravský Svätý Ján – Rakúsko. Pracovníci Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja sa snažili zvýšiť bezpečnosť a plynulosť dopravy na ceste III. triedy spojujúcej Moravský Svätý Ján so štátnou hranicou s Rakúskom.

Pred zimnou sezónou

Do rekonštrukcie tohto úseku bolo investovaných 74-tisíc eur. Významným prínosom tejto investície je nielen zvýšenie kvality cestnej infraštruktúry, ale aj podpora miestneho rozvoja. Vďaka tejto modernizácii bude cestovanie v danom regióne nielen pohodlnejšie, ale aj bezpečnejšie.

Podpora sociálnych služieb

V rámci modernizácie nezabudli ani na vjazd do budúceho špecializovaného zariadenia sociálnych služieb, ktoré sa práve stavia. Toto zariadenie, s plánovanou kapacitou 40 miest, vzniká tri kilometre od obce Moravský Svätý Ján a je jedným z najväčších projektov financovaných Trnavským samosprávnym krajom. Nový vjazd zabezpečí lepší prístup a podporí funkčnosť tohto dôležitého sociálneho zariadenia.

Modernizácia je príkladom úspešnej kombinácie

Modernizácia úseku cesty na Záhorí je príkladom úspešnej iniciatívy, ktorá kombinuje potreby infraštruktúry s podporou sociálnych služieb. Tento projekt ukazuje, že investície do dopravnej siete môžu mať priamy pozitívny vplyv na kvalitu života obyvateľov regiónu a na rozvoj jeho sociálnych zariadení.

Úsek cesty Moravský Svätý Ján - Rakúsko je zrekonštruovaný. Zdroj: TTSK
Úsek cesty Moravský Svätý Ján – Rakúsko je zrekonštruovaný. Zdroj: TTSK

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *