Nemocnica Svet Zdravia Galanta Autor: Vladimír Miček
Nemocnica Svet Zdravia Galanta Autor: Vladimír Miček

Urgent v Galante má moderný crash room či izolačnú miestnosť

Galantská nemocnica sa o akútnych pacientov od polovice júla postará vo väčších a moderných priestoroch. Informovala o tom za sieť nemocníc ProCare a Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Urgentný príjem sa teraz nachádza na jednom podlaží s rádiodiagnostickým pracoviskom a oddelením anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny. „Vďaka tomu bude starostlivosť o pacientov v najkritickejšom stave ešte rýchlejšia, čo zvýši ich šancu na prežitie a uzdravenie. Na oddelení tiež pribudla nová resuscitačná miestnosť (crash room) vybavená takmer ako plnohodnotná operačná sála a novinkou je aj zavedenie moderného triediaceho systému pacientov, tzv. triáž,“ uviedla Krejčíová.

Výrazným špecifikom urgentu galantskej nemocnice je aj podcastová dvojica Doktor má Filipa. Jeho zakladateľa a vedúceho lekára urgentu Jozefa Fatrsíka či kolegu Lukáša Tkáča na oddelení vyhľadávajú aj pacienti, ktorí nie sú z galantského okresu.

Počet vyšetrených pacientov na urgentnom príjme v priebehu pár rokov výrazne stúpol. Kým v roku 2018 prijali približne 18.000 pacientov, minulý rok to bolo až 26 000 pacientov.

Čo všetko pacientov na novom pracovisku čaká?

    9 expektačných lôžok;

    5 ambulancií;

    izolačná miestnosť s vlastným filtrom;

    kamerový systém na sledovanie stavu pacientov;

    crash room;

    čakáreň a vyšetrovňa pre detských pacientov.

Nemocnica Svet Zdravia Galanta Autor: Vladimír Miček
Nemocnica Svet Zdravia Galanta Autor: Vladimír Miček

Oficiálne otvorenie nového urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Galanta sa uskutoční za prítomnosti ministra zdravotníctva Michala Palkoviča v utorok 4. júla o 11.00 h v priestoroch nového urgentného príjmu. Prítomní budú aj generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia Radoslav Čuha, predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, primátor mesta Galanta Peter Kolek, vedenie galantskej nemocnice a vedúci lekár urgentného príjmu.

O Redakcia

Pozri aj

VIDEO TTSK: Odhalili mural od ukrajinskej umelkyne na škole v Galante

Mural TTSK: V pondelok 5.2.2024 slávnostne odhalili nástenný mural v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *