Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

TTSK: Župa napreduje so stavebnými prácami v Moravskom Sv. Jáne

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začal v apríli 2023 s výstavbou nového moderného zariadenia sociálnych služieb v Moravskom Svätom Jáne. Prednedávnom začali so stavebnými prácami na budúcom špičkovom špecializovanom zariadení pre klientov s rôznymi diagnózami.

Do sociálneho zariadenia s kapacitou 40 nových miest kraj investuje takmer 5,9 milióna eur, pričom kraj požiadal o finančnú podporu zo Štátneho fondu bývania. V komplexne zrekonštruovaných budovách vzniknú moderné ubytovacie a terapeutické priestory s bezbariérovým vstupom. V rozľahlom prírodnom areáli vybuduje kraj chodníky a plochy s oddychovými i športovými zónami.

„Pri obci Moravský Svätý Ján sme prednedávnom začali so stavebnými prácami na budúcom špičkovom špecializovanom zariadení pre klientov s rôznymi diagnózami. V areáli aktuálne prebiehajú búracie práce na viacerých objektoch, a po ich ukončení sa začne s rekonštrukciou budov, a tiež s prácami na vzduchotechnike, ústrednom kúrení či kanalizácii,“ informuje o tom aktuálne Trnavská župa.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

ilustračné foto zdroj: Polícia SR

V roku 2023 pribudlo vrážd, najviac ich bolo v okrese Dunajská Streda

V Trnavskom kraji došlo v roku 2023 k poklesu celkového počtu trestných činov. Polícia tu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *