TTSK: Župa dokončila rekonštrukciu športového areálu v Piešťanoch. Zdroj: TTSK
TTSK: Župa dokončila rekonštrukciu športového areálu v Piešťanoch. Zdroj: TTSK

TTSK: Župa dokončila rekonštrukciu športového areálu v Piešťanoch

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) dokončil rekonštrukciu športového areálu v Piešťanoch v rámci svojho viacročného plánu výstavby a modernizácie telocviční a vonkajších športovísk pri župných stredných školách, ktorého koncept je na Slovensku unikátom.

Aktuálne bola v rámci druhej etapy v areáli Strednej priemyselnej školy (SPŠ) elektrotechnickej v Piešťanoch zrekonštruovaná atletická dráha a skok do diaľky. Slávnostné otvorenie sa konalo za účasti trnavského župana Jozefa Viskupiča a vicežupana kraja Patrika Voltmanna.

Úspešne pokračujeme v skvalitňovaní a rozvoji športovej infraštruktúry pri župných stredných školách. A to na celom území kraja. V športovom areáli Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch sme v roku 2021 zrekonštruovali multifunkčné, basketbalové a volejbalové ihrisko. Aktuálne sme dokončili druhú etapu jeho výraznej modernizácie. Súčasťou športového areálu sa stala atletická dráha a dráha s doskočiskom k skoku do diaľky. Verím, že aj takýmto spôsobom zvyšujeme záujem študentov o šport,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Atletická dráha pozostáva zo štyroch bežeckých dráh v celkovej dĺžke 250 metrov. Nová rozbehová dráha pre skok do diaľky je v dĺžke 35 metrov. Na konci je pieskové doskočisko. Povrch atletickej aj rozbehovej dráhy je z tartanu.

Areál bude využívať aj verejnosť

Športový areál je denne využívaný v rámci telesnej a športovej výchovy a už dlhšie neslúžil v plnej miere. Ihriská, atletická dráha aj skok do diaľky mali už viac ako 20 rokov a boli v nevyhovujúcom technickom stave. Teším sa, že vďaka rekonštrukcii ich opäť budú môcť bezpečne využívať nielen študenti, ale aj verejnosť či športové kluby,“ doplnil riaditeľ SPŠ elektrotechnickej v Piešťanoch Jozef Kolník.

Do druhej etapy rekonštrukcie športoviska pri strednej škole župa zo svojho rozpočtu investovala takmer 193-tisíc eur, pričom cena celkovej modernizácie športového areálu vrátane prvej etapy predstavuje viac ako 307-tisíc eur.

Župa bude v rozvoji a modernizácii školy pokračovať, a zaradila ju medzi vybrané investičné projekty na rozvoj školskej infraštruktúry. Zámerom je vybudovanie a vybavenie odborných učební, modernizácie elektroinštalácie v budove internátu či stavebné úpravy novej učebne pre Kyberbezpečnosť. Predpokladaná investícia na tento účel je vo výške 450-tisíc eur.

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *