Platiť začnú nové cestovné poriadky v autobusovej doprave. Zdroj: TTSK
Platiť začnú nové cestovné poriadky v autobusovej doprave. Zdroj: TTSK

TTSK: Platiť začnú nové cestovné poriadky v autobusovej doprave

V nedeľu 10. decembra 2023 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek, ktoré si objednáva Trnavský samosprávny kraj. A to od troch dopravcov na svojom území. Zmeny nadväzujú na aktualizovaný grafikon vlakovej dopravy. Ten začne platiť súbežne v nedeľu 10. decembra 2023.

V tejto súvislosti Trnavský samosprávny kraj v predstihu nariadil dopravcom na území TTSK, aby upravili cestovné poriadky prímestských liniek za účelom zabezpečenia nadväznosti medzi jednotlivými druhmi dopravy.

ŽSR pridala spoj na trase Kúty – Malacky

V rámci pripomienkovania návrhu nového vlakového grafikonu nám Železničná spoločnosť Slovensko vyhovela s požiadavkou pridania vlakového spoja na trase Kúty – Malacky. Tým sa zabezpečí návoz študentov i pracujúcich v ranných hodinách. Naďalej však trváme na tom, aby rýchliky z Bratislavy do Košíc zastavovali aj v Piešťanoch. To v aktuálnom grafikone železníc nie je zahrnuté, “ informovala riaditeľka Odboru komunikácie Úradu TTSK Natália Petkáčová.

Celosieťové lístky za uvádzaciu cenu

Už takmer rok cestujú obyvatelia Trnavskej župy ľahšie a výhodnejšie s predplatnými cestovnými lístkami na základe zónového členenia kraja. K dispozícii sú lístky s časovou platnosťou na 7, 30, 90 a 365 dní, pričom v ponuke na rok 202č ostávajú aj 180-dňové študentské lístky. Cestujúci majú do 31. decembra 2023 možnosť zakúpiť si celosieťové lístky za zvýhodnenú uvádzaciu cenu.

Cestovné poriadky sú zverejnené na webových stránkach dopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. Základné informácie k predplatným cestovným lístkom a zónovému členeniu kraja sú dostupné na webe www.cestujlahko.sk.

Platiť začnú nové cestovné poriadky v autobusovej doprave. Zdroj: TTSK
Platiť začnú nové cestovné poriadky v autobusovej doprave. Zdroj: TTSK

O Redakcia

Pozri aj

Popolcová streda začiatok pôstu aj Valentín

Popolcová streda alebo škaredá streda v roku 2024 pripadá na 14. február Deň svätého Valentína …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *