TTSK modernizuje cestu v obci Janíky. Zdroj: TTSK
TTSK modernizuje cestu v obci Janíky. Zdroj: TTSK

TTSK modernizuje cestu v obci Janíky

Trnavský samosprávny kraj sa v rámci modernizácie a rozvoja infraštruktúry odhodlal k realizácii nového projektu v obci Janíky.

Tento projekt sa zameriava na rekonštrukciu úseku cesty v obci Janíky, situovanej v okrese Dunajská Streda. V súčasnosti sa tu členovia Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja zaoberajú úlohou, ktorá má potenciál výrazne zlepšiť miestnu infraštruktúru.

Cieľom projektu je vylepšenie úseku cesty II. triedy, ktorá predstavuje hlavnú dopravnú tepnu obce Janíky. Jej modernizácia prináša značné výhody pre miestne obyvateľstvo, keďže zlepšenie danej trasy neznamená len obnovu, ale tiež zvýšenie bezpečnosti všetkých jej užívateľov.

Práce na rekonštrukcii sa začali na približne 800 metrovom úseku v časti Dolné Janíky. „Táto časť cesty sa podrobí komplexnej obnove, ktorá sa neobmedzí len na povrchové úpravy, ale zahrnie aj úsilia zamerané na zabezpečenie dlhodobej udržateľnosti a funkčnosti cesty,“ uviedla krajská samospráva.

Finančné prostriedky na tento projekt predstavujú sumu 310.000 eur. Tento finančný záväzok sa vníma nielen ako investícia do infraštruktúry, ale predovšetkým ako investícia do kvality života obyvateľov Janík.

Plánovaný časový rámec na dokončenie projektu je jeden mesiac. Práce sa budú realizovať rýchlo a efektívne s cieľom minimalizovať ťažkosti pre obyvateľov a čo najskôr dosiahnuť výsledky.

Projekt rekonštrukcie cesty predstavuje významný krok pre Trnavský samosprávny kraj a obec Janíky. Je to záväzok k modernizácii a zlepšeniu infraštruktúry, ktorý prinesie výhody pre všetkých obyvateľov a návštevníkov tejto oblasti. Tento projekt je príkladom toho, ako TTSK investuje do svojich komunít a pracuje na vytváraní lepšieho životného prostredia pre všetkých, či už ide o zlepšenie bezpečnosti, prístupnosti alebo celkového vzhľadu miestnej cesty.

TTSK modernizuje cestu v obci Janíky. Zdroj: TTSK
TTSK modernizuje cestu v obci Janíky. Zdroj: TTSK

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *