Trnavská univerzita, Trnava Zdroj: TRUNI
Trnavská univerzita, Trnava Zdroj: TRUNI

Trnava pomáha univerzitám v ich rozvoji

Trnava sa zapája do podpory vysokých škôl na svojom území. Trnavská univerzita a Univerzita sv. Cyrila a Metoda sa spájajú, aby mohli spoločne rásť a zvyšovať svoju konkurencieschopnosť. V tomto procese plánuje mesto Trnava významne prispieť.

Trnava podporuje integráciu univerzít

Mesto Trnava sa rozhodlo zapojiť do procesu integrácie Trnavskej univerzity a Univerzity sv. Cyrila a Metoda. S vedením oboch univerzít sa dohodlo na predaji pozemkov, aby mohli zapojiť do Plánu obnovy a čerpať financie na zlepšenie kvality vzdelávacieho procesu a rozvoj infraštruktúry.

Pripravovaný integračný projekt vytvára potenciál pre kvalitnú vzdelávaciu ponuku a špičkový vedecký výskum,” priblížil rektor Trnavskej univerzity profesor René Bílik.

Mesto Trnava podporuje zvyšovanie konkurencieschopnosti vysokých škôl

Mesto Trnava týmto krokom podporuje zvyšovanie konkurencieschopnosti vysokých škôl na svojom území prostredníctvom ich spájania,” vysvetlila prednostka mestského úradu Katarína Koncošová. Dodala, že mesto podporuje komplexnú modernizáciu výskumnej, vzdelávacej a ubytovacej infraštruktúry, ale aj otvára nové možnosti pre vzdelávací proces materskej školy.

Integrácia univerzít: Výsledok dlhodobých snáh

Zámer integrácie oboch univerzít je výsledkom dlhodobých snáh a plánov. “Nad spoločnou budúcnosťou uvažujeme strategicky a v dlhodobom horizonte,” doplnila rektorka Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (UCM) Katarína Slobodová Nováková.

Trnavská univerzita, Trnava Zdroj: TRUNI
Trnavská univerzita, Trnava Zdroj: TRUNI

(Zdroj: Mesto Trnava)

O Redakcia

Pozri aj

Popolcová streda začiatok pôstu aj Valentín

Popolcová streda alebo škaredá streda v roku 2024 pripadá na 14. február Deň svätého Valentína …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *