Trnava otvára centrum ConnecTT na podporu multikultúrnosti a inklúzie. Zdroj: Mesto Trnava
Trnava otvára centrum ConnecTT na podporu multikultúrnosti a inklúzie. Zdroj: Mesto Trnava

Trnava otvára centrum ConnecTT na podporu multikultúrnosti a inklúzie

V srdci Trnavy vzniká nový míľnik v podobe centra ConnecTT, ktoré bude slúžiť ako kľúčový bod pre multikultúrne spoločenstvo a inkluzívne aktivity. Tento inovatívny projekt má ambíciu byť mostom, ktorý spojí obyvateľov mesta s cudzincami žijúcimi v Trnave. A to prostredníctvom vzájomného porozumenia, spolupráce a rešpektu.

Centrum ConnecTT otvorí svoje dvere s cieľom pomôcť prisťahovalcom zjednodušiť proces integrácie a stať sa aktívnymi a plnohodnotnými členmi miestnej komunity. Ponúkne širokú škálu podporných služieb, vrátane odborných konzultácií, vzdelávacích programov a ďalších neoceniteľných zdrojov.

Slávnostné otvorenie s účasťou významných hostí

Dňa 1. decembra 2023 o 9.00 h sa uskutoční oficiálne otvorenie centra na adrese Františkánska 3. Tento významný moment bude oslávený v priebehu decembra rôznymi podujatiami, ktorých sa zúčastnia predstavitelia mesta a partneri centra.

Služby ponúkané centrom ConnecTT

Centrum bude poskytovať široké spektrum služieb zameraných na podporu a rozvoj schopností prisťahovalcov:

1. Jazykové a vzdelávacie kurzy. Tieto kurzy sú navrhnuté tak, aby klientom umožnili zlepšiť jazykové schopnosti a rozšíriť vedomosti, čo je základným kameňom úspešnej integrácie.

2. Kurzy zvýšenia kvalifikácie a rekvalifikácie. Pre tých, ktorí majú záujem o získanie nových zručností alebo potrebujú prípravu na zmenu kariéry, centrum poskytne informácie o dostupných možnostiach.

3. Právne, sociálne a psychologické poradenstvo. Centrum bude informovať o možnostiach absolvovania bezplatného poradenstva, ktoré je neoceniteľnou podporou v otázkach práva, sociálnych záležitostí a duševného zdravia.

4. Adaptácia v školskom a pracovnom prostredí. Vyškolení zamestnanci centra ConnecTT sú pripravení pomôcť klientom pri adaptácii na nové prostredie, či už školské alebo pracovné.

5. Organizovanie podujatí, workshopov a stretnutí. Centrum bude iniciátorom podujatí, ktoré budú podporovať vzájomnú interakciu a zdieľanie kultúrnych hodnôt medzi prisťahovalcami a domácimi obyvateľmi, čo prispeje k lepšiemu porozumeniu a rešpektu medzi rôznymi kultúrami.

Trnava tak kladie základy pre multikultúrne a inkluzívne spoločenstvo, ktoré je otvorené pre všetkých a kde každý má príležitosť na osobný rast a rozvoj. Centrum ConnecTT je dôkazom toho, že mesto je pripravené prijať a podporiť rôznorodosť svojich obyvateľov.

Trnava otvára centrum ConnecTT na podporu multikultúrnosti a inklúzie. Zdroj: Mesto Trnava
Trnava otvára centrum ConnecTT na podporu multikultúrnosti a inklúzie. Zdroj: Mesto Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *