Trnava oslávi výročie Nežnej revolúcie animovaným odkazom

V piatok 17. novembra sa na Trnavskú mestskú vežu, jednu z najvýraznejších dominánt mesta, premietne animovaný odkaz, ktorý pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie.

Spolupráca kraja, mesta a kultúrnych inštitúcií

Tento jedinečný projekt je výsledkom spolupráce mesta Trnava, Mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave a Trnavského samosprávneho kraja. Prostredníctvom mappingu – projekcie na budovu sa chcú spoločne pokloniť Dňu boja za slobodu a demokraciu.

Animácia vychádza z diela Jána Baláža

Základom pre projekciu sa stal plagát grafika Jána Baláža s názvom Pocta slobode, ktorý bol vystavený v New Yorku v rámci výstavy Slovenského generálneho konzulátu na prestížnej škole architektúry The Cooper Union.

Prechod od slobody k neslobode

V piatok 17. novembra sa o 16.00 hodine zastavte na Trojičnom námestí. Práve tam budete môcť sledovať premietanie animácie priamo na mestskej veži. Animácia podľa slov autora Jána Baláža pracuje s vizuálnymi symbolmi, ktoré sa menia spolu so slobodou. Na chvíľu mestskú vežu obkrúti i ostnatý drôt a z letiacich vtákov sa stanú pohraničné strážne psy.

Vyjadrenie nádeje a výzva na obranu slobody

Projekcia sa nesie v duchu nádeje, ktorú Nežná revolúcia priniesla, ale zároveň nás nenechá vydýchnuť. Je to pripomenutie, že slobodu si musíme chrániť, uvedomovať si ju a vnímať všetky pokusy o jej ohýbanie a prekrúcanie. Projekcia bude bežať v trikolóre ako opakujúci sa cyklus do 21.00 hodiny.

Trnava oslávi výročie Nežnej revolúcie animovaným odkazom. Zdroj: Mesto Trnava
Trnava oslávi výročie Nežnej revolúcie animovaným odkazom. Zdroj: Mesto Trnava

Pozri aj

V snahe zabezpečiť väčšiu bezpečnosť na cestách, mesto Trnava implementuje nové dopravné opatrenia v rezidenčnej zóne R9. Zdroj: Mesto Trnava

Zmeny v dopravnej organizácii v Trnave

V snahe zabezpečiť väčšiu bezpečnosť na cestách, mesto Trnava implementuje nové dopravné opatrenia v rezidenčnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *