Trnava má zrekonštruovanú plaváreň na Prednádraží. Zdroj: TTSK
Trnava má zrekonštruovanú plaváreň na Prednádraží. Zdroj: TTSK

Trnava má zrekonštruovanú plaváreň na Prednádraží

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) s mestom Trnava, Materiálovotechnologickou fakultou Trnava (MTF) a Fondom na podporu športu slávnostne otvorili zrekonštruovanú plaváreň na Prednádraží v Trnave, ktorá prešla komplexnou rekonštrukciou.

Rekonštruovaná plaváreň ponúkne skvelé podmienky pre študentov stredných škôl, ktorí budú mať možnosť rozvíjať svoje talenty a zlepšiť svoje vzdelávanie.

Súčasťou rekonštrukcie bola výstavba nových konštrukcií plaveckého a výcvikového bazéna z antikorového materiálu. „Okrem toho sa uskutočnila výmena bazénovej technológie, technologických rozvodov, vzduchotechniky a elektroinštalácie. Objekt prešiel aj renováciou podlahy, stropnej konštrukcie, strechy a hygienických zariadení,“ uviedla krajská samospráva.

Mesto Trnava a TTSK prispeli na tento projekt z vlastných zdrojov sumou 400.000 eur. Podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča môžeme očakávať, že budúci plavci z neďalekej strednej športovej školy budú mať opäť výborné podmienky na prípravu. Navyše, trnavská verejnosť sa tiež môže tešiť na obnovenú plaváreň.

Posledná prevádzka plaveckého bazéna na MTF bola v roku 2019. MTF po rekonštrukcii plánuje sprístupniť plaváreň nielen pre svojich študentov a zamestnancov, ale aj pre miestne školy a širokú verejnosť. Počas letných mesiacov plánuje fakulta otvoriť aj vonkajšiu časť plavárne formou letného kúpaliska. Na tento projekt STU vyčlenila zo svojich zdrojov sumu 570.773 eur.

Pôvodný objekt krytej plavárne bol postavený v roku 1966. Po rekonštrukcii bazén naďalej spĺňa podmienky Európskej plaveckej ligy a súťažného poriadku Slovenskej plaveckej federácie.

Trnava má zrekonštruovanú plaváreň na Prednádraží. Zdroj: TTSK
Trnava má zrekonštruovanú plaváreň na Prednádraží. Zdroj: TTSK

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *