American Bully - ilustračné foto. Zdroj: Pixabay
American Bully - ilustračné foto. Zdroj: Pixabay

Tri agresívne psy napadli ženu pri behu, policajti zadržali ich majiteľa

Policajti v Dunajskej Strede zadržali a obvinili 50-ročného muža z prečinu ublíženia na zdraví. Zároveň podali návrh na jeho väzobné stíhanie. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Bežkyňa po útoku skončila v nemocnici

Na poľnej ceste v blízkosti obce Dolný Bar došlo k útoku troch psov plemena American Bully na mladú ženu. Majiteľ psov ich vo štvrtok okolo obeda venčil bez vôdzky a náhubku. V tom čase po ceste prebiehala 35-ročná bežkyňa, na ktorú psy bez akéhokoľvek varovania zaútočili. Zvieratá ženu viackrát zahryzli do ruky a stehna. Zranenia si vyžiadali lekársku pomoc.

Majiteľ psov mal problémy s políciou už v minulosti

Policajti už v minulosti riešili prípady súvisiace s útokmi týchto psov. V dvoch prípadoch išlo o priestupky. Jeden z útokov bol však tak závažný, že zaň bol majiteľ psov právoplatne odsúdený súdom za ublíženie na zdraví. Dunajskostredskí policajti majiteľa psov zadržali a po vykonaní potrebných úkonov ho obvinili z trestného činu ublíženia na zdraví. Ak sa jeho vina potvrdí, môže mu hroziť trest odňatia slobody na jeden rok.

Policajné zbor upozorňuje majiteľov psov na zodpovednosť

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave upozorňuje majiteľov psov, že v zmysle zákona môže venčiť psa mimo určených priestorov iba osoba, ktorá je fyzicky a psychicky schopná ho ovládať. Majiteľ psa je povinný predchádzať tomu, aby pes zaútočil alebo ohrozil človeka či iné zviera. Táto osoba rovnako musí zabrániť psovi, aby mohol spôsobiť škody na majetku, prírode alebo životnom prostredí.

American Bully - ilustračné foto. Zdroj: Pixabay
American Bully – ilustračné foto. Zdroj: Pixabay

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *