Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Tréner Ćirić doviedol Záhorákov k víťazstvu napriek strate mami

S trénerom HC Záhoráci Stupava/Malacky Bojanom Ćirićom sme boli pred zápasom dohodnutí, že pre fanúšikov a čitateľov rozoberieme detaily zápasu, nech skončí akokoľvek.

Život však niekedy prináša chvíle, kedy človek pochopí, že sú na svete aj dôležitejšie veci ako góly, body či víťazstvá.

Tréner Ćirić prišiel o mamu 24 h pred zápasom

Anur Burnazović (vľavo) a tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky Bojan Cirić (vpravo). foto zdroj: Vlado Miček

Tentokrát to postihlo trénera HC Záhoráci Stupava/Malacky, ktorý zažíval pred prvým súťažným stretnutím naozaj ťažké životné momenty, keď pred ním prišiel o svoju mamu. „Bol to najťažší zápas môjho života. Moja mama zomrela 24 hodín pred stretnutím v Hlohovci,“ potvrdil smutnú rodinnú udalosť tesne pred zápasom tréner.

Napriek tomu dokázal doviesť hráčov hostí k víťazstvu. Nikoho by nemohlo prekvapiť, ak by 32-ročný tréner nebol v takýchto okamihoch na lavičke. „Rozhodol som sa zostať na zápase z dvoch dôvodov,“ začal už po víťaznom stretnutí.

„Po prvé, mama stála vždy za mnou a podporovala ma s hádzanou. Aj keď som zostal amatérom a nemali sme doma na všetko financie. Spoluhráči skončili s hádzanou a venovali sa inej práci, ale jej sa podarilo o všetko sa doma postarať. Pracovala, aby som mohol robiť to, čo milujem, a venovať sa svojej športovej kariére,“ uviedol prvý dôvod.

Vzápätí doplnil aj druhý. „Tento klub, títo hráči boli mojou oporou posledné dva roky. Mali pochopenie pre moju situáciu a klub tu bol vždy pre mňa. Je to jedna veľká rodina a ukázali mi to aj v týchto ťažkých časoch. Chcem poďakovať hráčom za všetko, čo v tomto zápase urobili, pochopili moju situáciu, hrali naplno a som na to hrdý,“ napriek neľahkej situácii netajil, že sa na Záhorí cíti ako doma.

O zápase viac povedal Samuel Kovács

Samuel Kovács (druhý sprava) foto: Vlado Miček

O zápase tak viac povedal Samuel Kovács, ktorý strelil dva dôležité góly, ktorými sa Záhoráci dostali prvýkrát v druhom polčase dovedenia. „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Som rád, že sme disciplinovanou hrou dokázali zápas otočiť. Prispela k tomu nielen obrana, ale aj výborne chytajúci brankári. Na začiatku bolo z našej strany cítiť neistotu, predsa len išlo o prvé kolo. Tréner včas zareagoval, upokojil nás. Prízvukoval nám, aby sme dodržiavali pokyny a vyvarovali sa technických chýb,“ priznal, že nepodarený začiatok ide aj na vrub nervozity.

Ešte ani úvod druhého polčasu nenaznačoval, že zápas sa bude napokon vyvíjať iným spôsobom. „Aj napriek zlému štartu, sme postupne získavali iniciatívu a darilo sa nám ukrajovať z náskoku súpera. Dokázali sme premieňať šance a aj vďaka tomu zápas otočiť,“ opísala druhý polčas stredná spojka.

O Vladimír Miček

Pozri aj

Stretnutie s históriou: Spravodajské útvary pohraničnej stráže

Pokračujú prednášky z cyklu Stretnutie s históriou v Malackách. V utorok 12. marca 2024 na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *