Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Treba byť ostražitý, ani v lete zver dopravné pravidlá nerešpektuje

Polícia eviduje od začiatku prázdnin, na cestách Trnavského kraja, 6 dopravných kolízií so zvieratami. Informuje o tom trnavská krajská polícia.

Takmer každý deň došlo k zrážke so zverou

Takmer každý deň od začiatku prázdnin došlo k zrážke auta so srnkou, diviakom či inou divou zverou. Jedna kolízia v okrese Galanta mala žiaľ aj mimoriadne tragické následky. V dôsledku zrážky so srnou sa potom čelne zrazili dve autá. Obaja vodiči nakoniec svojim zraneniam podľahli.

Najčastejšie môžete zver stretnúť v ranných, alebo naopak večerných hodinách. Rizikovými oblasťami sú cesty vedúce cez les, medzi poľami alebo pri vodných tokoch. Zvýšte preto pozornosť, plne sa venujte šoférovaniu a sledujte situáciu nielen na ceste, ale aj v jej blízkosti. “Ak pred sebou zbadáte nejakého „chlpatého účastníka premávky“, zatrúbte a brzdite. Neblikajte na neho, môže sa zostať v šoku a z miesta sa ani nepohne,” dopĺňa Polícia SR – Trnavský kraj.

Čo robiť po zrážke so zverou

  • Odstavte vozidlo – pokiaľ to stav auta dovoľuje, odstavte ho čo najviac k okraju vozovky a zapnite výstražné svetlá. Ak to situácia dovoľuje, umiestnite výstražný trojuholník. Nezabudnite si obliecť reflexnú vestu.
  • Volajte 158 – urýchlene zavolajte políciu a počkajte hliadku na mieste. Policajti kontaktujú aj príslušné poľovnícke združenie a zabezpečia odstránenie prekážky na ceste.
  • So zvieraťom nehýbte – pokiaľ je len zranené, pri manipulácii s ním vás môže zraniť. Ak si zviera zoberiete domov, dopúšťate sa trestného činu pytliactva.

O Policajne spravy

Pozri aj

ilustračné foto zdroj: Polícia SR

V roku 2023 pribudlo vrážd, najviac ich bolo v okrese Dunajská Streda

V Trnavskom kraji došlo v roku 2023 k poklesu celkového počtu trestných činov. Polícia tu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *