Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Stupava: Pomôžte obnoviť tradíciu podávania zelá

Pomôžte obnoviť tradíciu podávania zelá a prepojiť tak symbolicky Mást a Stupavu.

Zelé vyštartuje v piatok 6. októbra o 17:15 z Obecného domu v Máste z rúk predsedu Mástskeho potravinárskeho spolku pána Jozefa Fabiána do rúk dobrovoľníkov.

Hlávku kapusty, si budú dobrovoľníci navzájom podávať a takouto živou reťazou bude doručená na pódium v Hlavnej zóne, kde ju prevezme primátor mesta Stupavy Peter Novisedlák. „Následne s pozvanými hosťami a so zakladateľom podujatia DNI ZELÁ pánom Pavlom Slezákom, slávnostne otvoríme jubilejný 25. ročník podujatia DNI ZELÁ 2023,“ informuje mesto Stupava.

Prepojiť symbolicky Mást a Stupavu

https://www.nazahori.sk/v-oktobri-jubilejne-stupavske-dni-zela-2023/

 

„Milí Stupavčané, milí Máščané, týmto Vás vyzývame a prosíme, aby ste sa zapojili a podporili túto krásnu tradíciu podávania zelá a stali sa tak súčasťou živej reťaze, ktorá povedie od Obecného domu v Máste, po Záhumenskej ulici, cez Hlavnú ulicu až ku križovatke s Mlynskou a po celej Mlynskej ulici až k mostíku, ktorý vedie ku Kultúrnemu domu a odtiaľ priamo cez Barónové k hlavnému pódiu. Chytiť a podať ďalej toto „putovné zelé“, môžete na ľubovoľnom mieste v rámci danej trasy,“ dopĺňa mesto.

O Redakcia

Pozri aj

Krádež šperkov za viac ako 27-tisíc eur v Stupave

Krádež šperkov na Záhorí: Za posledné tri dni (17.02.2024 – 19.02.2024) zaznamenala polícia na území …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *