Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Stav a počet ihrísk v Skalici nie je podľa mesta znepokojujúci

Mesto Skalica podalo koncom júna žiadosť o dotáciu na rekonštrukciu a výstavbu detských a športových ihrísk na sídlisku Pod Hájkom. Podobné projekty sa týkajú aj lokalít na ulici SNP a sídlisku Lúčky. Informoval o tom vedúci oddelenia strategického rozvoja Michal Čunderlík v rámci komplexnej informácie o aktuálnom stave a plánoch pre detské ihriská v Skalici.

Na sídlisku Pod Hájkom plánujú vytvoriť športové ihrisko orientované na hokejbal a basketbal, a tiež priestor pre seniorov a rodičov. Tento priestor by mal poskytnúť možnosť odpočinku, hry šachu alebo využívať multifunkčný stôl na teqball.

Pokiaľ ide o ostatné ihriská, dva ďalšie projekty na rekonštrukciu ihrísk na sídlisku SNP sú pripravené na realizáciu. Nevidím stav a počet ihrísk v Skalici ako znepokojujúci, keď uvážim, čo všetko sa od roku 2015 dosiahlo,“ doplnil Čunderlík.

Ako ďalej uviedol, boli vybudované dva multifunkčné ihriská na základných školách Vajanského a Strážnická. Tretie sa momentálne stavia na vnútrobloku Ludvíka Svobodu. Okrem toho pribudlo päť nových detských ihrísk, vrátane inkluzívneho ihriska na jazerných poliach, športového, a ihriska v spolupráci so spoločnosťou Žihadielko.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

ZŠ Mallého Skalica zdroj: archív školy

Skalica podala žiadosť o dotáciu pre školu na takmer 1 milión eur

Mesto Skalica aktívne pracuje na zlepšení svojho environmentálneho odtlačku a v rámci toho podalo žiadosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *