Starý kláštor v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany
Starý kláštor v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany

Starý kláštor v Piešťanoch spoznáte aj cez aplikáciu

O histórii jedinej stredovekej pamiatky v Piešťanoch sa dozviete najnovšie aj pomocou aplikácie Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch.

Zrúcanina gotického kostola sa nachádza v zastavanej časti mesta v „starých Piešťanoch“. Stredoveká pamiatka je ukrytá medzi domami. Na málo frekventovanej Detvianskej ulici, za zeleným plotom medzi rodinnými domčekmi.

Prostredníctvom aplikácie si budú môcť návštevníci lokality načítať údaje o pamiatke, pozrieť animovaný model rekonštrukcie gotického kostola, fotografie významných archeologických nálezov z lokality a ďalšie informácie. Bude to prínosné pre návštevníkov lokality spomedzi turistov i obyvateľov mesta Piešťany,“ upresnil Vladimír Krupa, riaditeľ Balneologického múzea Imricha Wintera.

Starý kláštor v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany
Starý kláštor v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany

Starý kláštor zo 14. storočia je najstaršia stavba na území mesta. Stavba mala mohutné kamenné základy, jej nadzemná časť bola vybudovaná z tehál, ktoré sú škárované a niektoré časti stavby – rebrá klenby, sochárska výzdoba, ktorá tvorila pevnú súčasť stavby, boli zhotovené z pieskovca. Patril k nemu stredoveký cintorín, archeológovia datujú ľudské pozostatky na tomto mieste až do 11. storočia.

Výrobu a umiestnenie informačnej tabuľky na vstup do objektu spolufinancovalo Balneologické múzeum Imricha Wintera a OOCR Rezort Piešťany.

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *