Týždeň dobrovoľníctva
Týždeň dobrovoľníctva

Štartuje Týždeň dobrovoľníctva

Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja už druhýkrát spolupracuje na celoslovenskej kampani Týždeň dobrovoľníctva. Ten sa tento rok uskutoční v novom termíne – od 23. júna do 29. júna 2023.

Týždeň dobrovoľníctva prináša možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku prácu. Spoznať výnimočných ľudí a pomôcť tam, kde je to práve potrebné. Dobrovoľníci sa na aktivity organizované v Trnavskom kraji môžu prihlasovať už od 1.6.2023 na oficiálnom webe www.tyzdendobrovolnictva.sk.

Týždeň dobrovoľníctva, ktorý v rámci Trnavského kraja organizuje Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií, sa tento rok uskutoční v novom termíne, a to pred letnými prázdninami. Heslom tohto 15. ročníka je  ZAČNIME LETO DOBROM.

Ústrednou témou kampane sa stávajú obyčajní ľudia

Ústrednou témou tohtoročnej kampane sa v Trnavskom kraji stávajú obyčajní ľudia. Tí môžu ukázať svoju silu a moc vo svojom okolí niečo zmeniť a stať sa tak hrdinami vo svojej komunite. Lebo práve veľké zmeny načínajú malými činmi.

Teší nás, že sa nám vďaka našej neúnavnej práci za prvý rok fungovania nášho centra podarilo nadviazať partnerskú spoluprácu s mnohými  skvelými organizáciami pracujúcimi s dobrovoľníkmi v rámci nášho kraja. Aj vďaka nim sme tak mohli pripraviť pre našich budúcich hrdinov v regióne množstvo zaujímavých dobrovoľníckych ponúk, prostredníctvom ktorých si môžu vyskúšať dobrovoľníctvo na vlastnej koži,“ uvádza Zuzana Šujanová, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Trnavskom kraji.

Dobrovoľníci sa zapoja do záchrany hradu Dobrá Voda či Korlátko

Dobrovoľníci sa budú môcť zapojiť do záchrany hradu Dobrá Voda či Korlátko, rozdávať objatia zadarmo na podujatí Hug Day v Senici. Ale aj vdýchnuť nový život starému oploteniu SOŠ strojníckej v Skalici, stretnúť sa s medzinárodnými dobrovoľníkmi a dozvedieť sa ako prepojiť dobrovoľníctvo s cestovaním či podať pomocnú ruku pri organizačnom zabezpečení Dňa rodiny v Piešťanoch a Rozlúčke so školským rokom organizovanej pre deti ohrozené sociálnym vylúčením v Trnave.

Trnavská Baterkáreň si pre dobrovoľníkov pripravila hneď dve ponuky, a to pomoc v reuse centre a výpomoc na výmennom podujatí Letný Barter Market. Prihlásení dobrovoľníci si budú môcť vyskúšať manuálnu prácu pri preberaní prinesených vecí a predmetov, ale i dať priestor svojej kreativite pri tvorbe vidí a fotografií z podujatia.

Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva

Hecnúť sa a prísť pomôcť s prípravou amatérskych adrenalínových pretekov HECNI SA, ktoré už 1.7. vypuknú na Kunovskej priehrade, budú môcť dobrovoľníci počas celého týždňa od 26.júna 2023. Práce bude naozaj dosť. Bude potrebné chystať trať, prekážky, rôzne nápisy, deliť tričká a čelenky, viazať medaily, ale najmä na dobrovoľníkov čaká veľké množstvo skvelej zábavy!

V poradí už 15. ročník národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spolu s krajskými dobrovoľníckymi centrami: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum, a Žilinské dobrovoľnícke centrum.

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *