Starší vodič vošiel do dráhy vlaku pri Kopčanoch

Senickí dopravní policajti vyšetrujú nehodu z nedele 5.11.2023 na železničnom priecestí pri obci Kopčany, v okrese Skalica. TTkraj.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

77-ročný vodič mal ísť, skoro ráno, od obce Kopčany smerom na mesto Holíč.

Vodiča vyslobodzovali hasiči, skončil v nemocnici

Pri prejazde cez železničné priecestie bez závor starší pán pravdepodobne nerešpektoval svetelné dopravné značenie a vošiel do dráhy osobnému vlaku, smerujúcemu na obec Kúty.

Po zrážke zostal vodič v aute Fiat Qubo zakliesnený a po vyslobodení hasičmi ho záchranári s viacerými zraneniami previezli do skalickej nemocnice. Okrem dôchodcu sa pri nehode nikto ďalší nezranil. Policajti na mieste podrobili rušňovodiča dychovej skúške, s negatívnym výsledkom. To, či mohol byť starší vodič pod vplyvom alkoholu, budú zisťovať z odobratej vzorky krvi.

V dôsledku nehody policajti museli cestu I. triedy na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavrieť. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na 10 000 eur. Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej vyšetruje polícia.

Pred železničným priecestím pozor

Polícia upozorňuje vodičov, že sú pred vjazdom na železničné priecestie povinní správať sa mimoriadne opatrne, a najmä riadne sa presvedčiť, či môžu cez priecestie bezpečne prejsť. Pred železničným priecestím, pri ktorom je umiestnená dopravná značka „Stoj, daj prednosť v jazde!“, vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať.

Vodiči v prípade, ak blikajú červené svetlá, je dávaná zvuková výstraha, prípadne im situácia na priecestí alebo za ním nedovoľuje, aby ho bezpečne prešli, nesmú na priecestie vôbec vojsť.

Buďte opatrní a myslite na to, že súboj s vlakom nevyhráte.

Pozri aj

Žrebčín v Kopčanoch zdroj Vlado Miček NaZahorí

Voľby 2023: V Kopčanoch zvýšený počet voličov s voličskými preukazmi

V Kopčanoch (okres Skalica) majú oproti predchádzajúcim voľbám zvýšený počet voličov, ktorí nie sú obyvateľmi …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *