Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay

Spoločnosť TAVOS sa vyjadrila k bielemu sfarbeniu vody v Trnave

V septembri a októbri 2023 sa obyvatelia Trnavy stretli s neobvyklým javom – biele sfarbenie pitnej vody. Dôvodom tohto javu boli rozsiahle rekonštrukčné práce na podzemných objektoch – armatúrnych šachtách. Tie vykonávala Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS). Práce si nevyhnutne vyžiadali prerušenie dodávky pitnej vody v mnohých častiach mesta.

Odstavenie vodovodného systému viedlo k odvodneniu veľkej časti rozvodných potrubí v rôznych častiach mesta. Po následnom spustení dodávky vody, aj napriek opatreniam ako odkalovanie a odvzdušňovanie potrubí, sa v niektorých lokalitách vyskytlo strhávanie vzduchu, čo spôsobilo biele sfarbenie pitnej vody.

TAVOS uviedla, že ide o bežný prevádzkový stav po väčších zásahoch do potrubia. “Biele sfarbenie vody je výsledkom prevzdušnenia vody a nie chemického znečistenia,” informovala spoločnosť. Podľa nich sa biely zákal stratí po krátkom postátí vody v otvorenej nádobe a voda je stále bezpečná na pitie.

V prípade kontroly kvality vody, TAVOS uviedla, že vykonáva pravidelné kontroly. Zároveň aj mimoriadne kontroly dodávané pitnej vody v súvislosti s rekonštrukčnými prácami.

Spoločnosť sa ospravedlnila obyvateľom Trnavy za vzniknutú situáciu, avšak zdôraznila, že rekonštrukčné práce boli nevyhnutné pre ďalšiu prevádzku verejného vodovodu v meste.

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *