Spartak Trnava – AS Trenčín 1:2 (0:1), v strede domáci Erik Daniel. Zdroj: Spartak Trnava/Lukáš Grinaj

Spartak Trnava prehral úvodné kolo gólom v nadstavenom čase

Na úvodné kolo ligového ročníka nastúpil Spartak Trnava na hrote útoku s novou posilou z Rakúska. Djuričin bol z krídiel podporovaný Oforim a Danielom.

Spartak Trnava – AS Trenčín 1:2 (0:1)

Góly: 59. Djuričin (Zeljkovič) – 36. Kupusovič, 90.+ Kóša vlastný, žlté karty: Kóša – Bariš, Stojsavljevič, rozhodovali: Smolák – Ferenc, Zemko, diváci: 4336

FC Spartak Trnava: Vantruba – Koštrna, Štetina (46. Kóša), Gorosito, Mikovič – Zeljkovič – Štefánik (46. Oseni), Bukata (46. Bainovič) – Ofori, Djuričin (77. Ristovski), Daniel (46. Azango)

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavlevič, Kozlovský – Bariš – Gajdoš, Ibrahim (62. Hollý) – Dos Santos (69. Gong), Kupusovič (69. Emeka), Soares (83. Demitra)

1. polčas

Po opatrnom úvode ako prví nebezpečne pohrozili hostia, prudkú loptu do šestnástky v dvadsiatej minúte hlavičkoval mimo bránky Dos Santos. Následné minúty sa na trávniku striedali obe mužstvá v nepresnostiach a ani viaceré malé zaváhania brankára hostí nepriniesli čo i len strelu na jeho bránku.

Trest za pasivitu prišiel pre Spartak v 36. minúte, keď po ľavej strane unikol Soares a spätne prihral do pokutového územia Kupusovičovi, ktorý trafil presne – 0:1. Až po inkasovaní sa Trnavčania dostávali do tlaku a šancí, ale gól do záveru prvého polčasu neprišiel.

2. polčas

Reakcia trénera Gašparíka na výkon v prvom polčase na seba nenechala dlho čakať a do druhého dejstva prišli až štyri nové tváre. Daniela nahradil Azango, Štetinu Kóša, Štefánika Oseni a Bukatu Bainovič.

Spartak sa dostával do hry, priame ohrozenie Vozinhu diváci videli až v 59. minúte. Koštrna povozil na pravej strane obrancu, našiel Zeljkoviča a ten po efektnej sťahovačke našiel voľného Djuričina, ktorý nezaprel inštinkt strelca a presnou strelou k tyči prekonal brankára Trenčína – 1:1.

Pred Vantrubom nebezpečne zakončoval opäť Kupusovič, po rohovom kope a strele z voleja však v 66. minúte minul bránku. Do vedenia mohol ísť trnavský tím v 73. minúte, ale po dobrej prihrávke od Djuričina zakončoval Ofori iba do rúk Vozinhu. Na záverečné minúty duelu vystriedal strelca domáceho gólu Ristovski. Gól roka mohol v úvodnom kole streliť Mikovič, v 81. minúte si jeho projektil našiel cestu iba do brvna trenčianskej bránky. Podobnú strelu asi z 35 metrov poslal na Vantrubu Kozlovský, ale trnavský brankár loptu bravúrne vytlačil v 87. minúte na rohový kop.

V nadstavenom čase kopal Trenčín rohový kop, Kmeťovu loptu do šestnástky Vantruba po odraze od spoluhráča podbehol a od Kóšu sa odrazila do vlastnej bránky – 1:2.

Po premárnenom prvom polčase Trnavčania svoj výkon zlepšili, skóre vyrovnali, dokonca siahali po výhre, ale napokon si body odviezol po výhre súper z Trenčína.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík (Spartak): „Nám dnes zápas absolútne nevyšiel, takýto zlý polčas sme doma ešte nemali, Trenčín dobre kombinoval a my sme boli pasívni v napádaní a keď sme lopty získali, tak sme ich ihneď stratili. Chalanov som nespoznával. Cez polčas nám pomohli štyri striedania a druhý polčas už bol otvorený, futbal sa hral hore – dolu, mali sme šance my aj Trenčín. Mohli sme to otočiť vo svoj prospech a zobrať tri body, ale nakoniec sme si dali dve minúty po nadstavenom čase vlastný gól, čo bolo vyvrcholenie toho nášho dnešného zlého zápasu.

Ilija Stolica (Trenčín): „Chcem sa poďakovať Spartaku a jeho ľudom za privítanie. Je to môj prvý zápas na Slovensku a je tu skutočne skvelá futbalová atmosféra. Mali sme korektný zápas. Gratulujem svojmu tímu k výhre, je to pre nás výborný štart do sezóny. Viem, že Spartak hrá európsky pohár, mám s tým skúsenosť ako tréner, je to ťažké v tomto čase zorganizovať mužstvo a stojí to veľa síl.

Zdroj: FC Spartak Trnava