Umiestnenie glajchy v meste Senica Zdroj: Mesto Senica
Umiestnenie glajchy v meste Senica Zdroj: Mesto Senica

Slávnostné umiestnenie glajchy novej veľkej haly v Senici

Vo štvrtok, 24. augusta 2023 bolo slávnostné umiestnenie glajchy (dosiahnutia najvyššieho bodu stavby) novej veľkej haly (13 300 m²) investora IPEC Group.

Okrem zástupcov investora, stavebníka a budúceho užívateľa sa na nej zúčastnili aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a primátor mesta Senica Martin Ďžačovský.

Symbolický stromček na streche umiestnil najväčší mobilný stavebný žeriav v strednej Európe. Model Liebherr MK 140 PLUS, ktorý v Senici pracuje, totiž môže narásť do takmer 100 metrov a dočiahnuť až na 58,5 metra. Investor halu stavia pre MAHLE Behr Senica a zodpovedá najmodernejším štandardom pre ekologické stavby a progresívny manažment energií.

Po dobudovaní novej haly bude celý areál s rozlohou budov viac ako 30 tisíc m² slúžiť až tisícke pracovníkov globálnej spoločnosti MAHLE. Súčasťou areálu je aj rozsiahle výskumno-vývojové centrum pre klimatizačných jednotky – vrátane tých, ktoré budú využívané v elektromobiloch, v ktorom pracuje 150 vysokokvalifikovaných pracovníkov.

Nová budova, ktorá bude dokončená a odovzdaná do užívania na jeseň tohto roka, poskytne obyvateľom a návštevníkom Senice okrem zvýšenia povodňovej ochrany aj verejne prístupnú zelenú zónu a upravený park s možnosťou využitia na relaxačné a športové aktivity.

O Tlacova sprava

Pozri aj

Horúčavy trápia nielen ľudí, ale aj zvieratá

K prehriatiu zvierat v tomto horúcom letnom období môže dôjsť veľmi jednoducho a rýchlo, preto by …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *