Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Sereď: Voda z verejného vodovodu zatiaľ pitná nie je!

Voda z vodovodu v meste Sereď je zatiaľ len na úžitkové účely. Informáciu priniesol prevádzkovateľ Západoslovenská vodárenská spoločnosť (ZSVS), ktorý uviedol, že kvalita vody zatiaľ nedosahuje výsledky zodpovedajúce kvalitám pitnej vody. Informáciu potvrdil primátor mesta Ondrej Kurbel, ktorý sa informoval o výsledkoch rozborov vody. Vzorky boli odoberané vo štvrtok 16. novembra.

Mesto Sereď ponúka možnosti využívania pitnej vody zadarmo

Mesto Sereď uviedlo, že cisterny s úžitkovou vodou sú odstavené na viacerých miestach a pripomenulo možnosti využívania pitnej vody zadarmo. Obyvatelia majú k dispozícii pitnú vodu v areáli Mestskej polície Sereď na Jesenského ulici, Na ulici Spádová č. 1144 a na adrese Legionárska 1127 v budove Naša domová správa – vchod zozadu.

Cisterny s úžitkovou vodou sú odstavené na viacerých miestach. Veľká mobilná cisterna je odstavená pri Kauflande na ulici Cukrovarská. „Tri stále cisterny s úžitkovou vodou sú k dispozícii nasledovne na ihrisku Horný Čepeň , Kino Nova – parkovisko a na mieste Ulica I. Krasku – Poliklinika,“ doplnilo mesto Sereď.

Havária na hlavnom potrubí vodovodu ovplyvnila dodávanie pitnej vody

Havária na hlavnom potrubí vodovodu je príčinou problémov s dodávaním pitnej vody. Západoslovenská vodárenská spoločnosť (ZSVS) haváriu odstránila a postupne napúšťa potrubia, ale voda v nich zatiaľ nie je vhodná na pitie.

Pre potreby obyvateľov mesta i niekoľkých okolitých obcí sú preto naďalej pristavované cisterny. Až po prepláchnutí potrubia, rozbore vody a hygienickej kontrole bude informovať verejnosť o tom, či je možné začať vodu z vodovodu využívať aj na pitie. Do tej doby bude voda iba úžitkovej kvality.

Havária ovplyvnila aj prevádzku škôl

Havária vodovodu v Seredi bola príčinou prerušenia prevádzky materských a základných škôl.

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

O Redakcia

Pozri aj

V Seredi vznikne nový športový areál zameraný na tenis

Nový tenisový areál v Seredi: Fond na podporu športu v máji schválil prerozdelenie približne 35,4 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *