Mesto Sereď Autor: Vladimír Miček
Mesto Sereď Autor: Vladimír Miček

Sereď s vyrovnaným rozpočtom pre rok 2024

V Seredi sa podarilo napriek neistým prognózam zavŕšiť schválenie rozpočtu mesta na rok 2024. Výsledkom je vyrovnaný rozpočet, ktorý zahŕňa nové investície do infraštruktúry, zateplenie škôlky a podporu miestneho kaštieľa.

Investície do vzdelávania a kultúrneho dedičstva

Sereď sa zameriava na podporu vzdelávania a kultúrneho dedičstva. Z celkového balíka viac ako 17,5 milióna eur pôjde najväčšia časť, až 8,5 milióna eur, na rozpočtové organizácie, vrátane materských a základných škôl a základnej umeleckej školy. Kaštieľ v Seredi dostane významnú finančnú podporu 350-tisíc eur na vybudovanie inžinierskych sietí.

Zelené a technické vylepšenia v meste

Mesto plánuje nákup novej techniky pre údržbu zelene a zrealizuje projekt na zníženie energetickej náročnosti materskej školy. Ďalšie prostriedky sú vyčlenené na obnovu ciest, chodníkov a dotáciu mestskej hromadnej dopravy.

Stabilita a šetrnosť v hospodárení

Aj v náročných časoch si Sereď dokázala zachovať stabilitu a vytvoriť vyrovnaný rozpočet, pričom nezabudla na dotácie pre občianske združenia. Napriek komplikáciám, ako je nejasnosť štátneho rozpočtu a daňových bonusov, sa mesto zaviazalo neplánovať nadmerné výdavky a súčasne využívať príležitosti na získanie externých zdrojov.

Výsledkom je, že Sereď aj vo vypätej situácii dokázala predložiť rozpočet, ktorý reflektuje potreby mesta a jeho obyvateľov.

Mesto Sereď Autor: Vladimír Miček
Mesto Sereď Autor: Vladimír Miček

O Redakcia

Pozri aj

Primátor Ondrej Kurbel (vpravo) rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy SR Igorom Chomom (vľavo). Zdroj: Mesto Sereď

V Seredi riešili problematiku mostu zástupcovia ministerstva dopravy

Od mája minulého roka trápi Sereď uzatvorená komunikácia ponad železnicu. Práve o nej rokoval primátor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *