Senickí policajti nstržm. Pavol K. a stržm. Matúš J. zachránili dezorientovanej žene život. zdroj: KR PZ v TT
Senickí policajti nstržm. Pavol K. a stržm. Matúš J. zachránili dezorientovanej žene život. zdroj: KR PZ v TT

Senickí policajti zachránili ženu tesne pred príchodom vlaku

Policajti nstržm. Pavol K. a stržm. Matúš J. z Obvodného oddelenia Senica zachránili dezorientovanej žene život. Ženu našli tesne predtým, ako miestom prechádzal vlak. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Polícia prijala ráno na linku 158 oznámenie od pracovníka železníc, že sa má na koľajisku, pri obci neďaleko Senice, pohybovať neznáma sporo odetá osoba.

Operačné stredisko k železnici ihneď vyslalo policajnú hliadku. Policajti po príchode na miesto zbadali staršiu ženu nehybne ležať v tesnej blízkosti koľají. Okamžite sa s ňou snažili nadviazať kontakt. 50-nička však bola dezorientovaná a nevedela s policajtmi komunikovať. Keďže sa nedokázala sama ani postaviť, policajná hliadka ju zdvihla a odniesla do služobného auta.

V teple vozidla jej policajti poskytli predlekársku prvú pomoc a privolali RZP, ktorá si osobu prevzala do svojej starostlivosti.

„Len malú chvíľu po tom, ako policajti dostali pani do bezpečia, miestom prešiel osobný vlak. Svojou rýchlou reakciu sa im tak podarilo ženu zachrániť,“ dopĺňa hovorkyňa.

O Policajne spravy

Pozri aj

Upozornenie: Na senickom zimáku prečerpávajú čpavok

V tomto týždni (od utorka 9. júla do piatka 12. júla 2024) odborná firma vykonáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *