Senické Vianoce 2023
Senické Vianoce 2023

Senické Vianoce 2023 budú pestré

Vianočná sezóna je za dverami a mesto Senica sa chystá oslavovať tento magický čas v plnej paráde. Pripravte sa na pestré a bohaté Senické Vianoce 2023, ktoré sa rozprestierajú počas celého adventného obdobia a prichádzajú s radom atrakcií, ktoré mesto pripravuje v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom Senica.

Už 1. decembra sa môžete tešiť na slávnostné rozsvietenie vianočnej výzdoby a vianočných stromov na námestí. Tento deň sa však neobíde bez ďalších atrakcií.

Vianočné trhy, Mikuláš a kultúrne podujatia

December v Senici začína Vianočnými trhmi s JOJ-kou. Tieto trhy budú na Námestí oslobodenia počas prvého adventného víkendu od 1. do 3. decembra. Deti sa môžu tešiť na súťažné zdobenie vianočných stromčekov s lákavou odmenou – zájazdom do TV JOJ a stretnutím so Sníčkom Hugom.

Mikuláš príde do Senice 5. decembra, kedy sa deti môžu stretnúť s ním, čertom a anjelom na námestí a tešiť sa na sladké prekvapenia.

Vianočná dedina, kultúrne podujatia a výstavy

Tretí decembrový víkend, od 15. do 17. decembra, sa senické námestie zaplní tradičnou Vianočnou dedinou. Vianočnú dedinu odštartuje v piatok po 16.00 hodine podávanie horúceho primátorského punču.

19. decembra prichádza na námestie vianočný kamión plný zábavy a atrakcií pre všetky vekové skupiny.

Seničania sa môžu tešiť aj na pestrou paletu kultúrnych podujatí, ktoré sa budú konať pod strechou domu kultúry – napríklad adventné koncerty a divadelné predstavenia. 12. decembra sa uskutoční krst publikácie “Senica – púl Vídne”.

Vianočná atmosféra aj v mestských častiach

Vianočná atmosféra sa prenesie aj do jednotlivých mestských častí Senice. V Kunove sa naučíte viazať adventné vence, v Čáčove sa môžete tešiť na “vlastnú” vianočnú dedinku. Múzeum Senica nebude zaháľať a pripravilo novú interaktívnu expozíciu Senické kúrie a kaštiele.

Vianoce v Senici sú teda plné magických okamihov a pestrých aktivít. Mesto sa na vás teší pri oslavách tohto výnimočného obdobia.

Senické Vianoce 2023
Senické Vianoce 2023

O Redakcia

Pozri aj

Horúčavy trápia nielen ľudí, ale aj zvieratá

K prehriatiu zvierat v tomto horúcom letnom období môže dôjsť veľmi jednoducho a rýchlo, preto by …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *