zdroj foto: Mesto Senica
zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko rokov v meste Senica tzv. prechodári, ktorých zamestnáva na dohodu o pracovnej činnosti Mestská polícia Senica.

Aj tento rok bude 17 najfrekventovanejších priechodov a najviac vyťažených trás najmä v okolí škôl vďaka nim bezpečnejších.

„V rámci prevencie a inštruktáže nových prechodárov ste dnes (4.9.2023) mohli stretnúť na niektorých priechodoch pre chodcov aj príslušníkov mestskej polície, ktorí učili deti ako bezpečne prejsť cez cestu tak, aby sa v budúcnosti vyhli kolíziám a stretom s vozidlom, príp. iným účastníkom cestnej premávky (cyklisti, kolobežkári a pod.),“ informuje o tom mesto Senica.

zdroj foto: Mesto Senica

 Zároveň novým prechodárom v rámci inštruktáže názorne a stručne ukázali, ako bezpečne zastavovať vozidlá a vysvetlili im základné povinnosti vodičov a chodcov v zmysle zákona o cestnej premávke. Deťom, ktoré samé absolvovali prvý školský deň rozdali reflexné čiapky a iné reflexné prvky, aby boli počas nadchádzajúcich jesenných a zimných mesiacov cestou do školy dobre viditeľné.

zdroj foto: Mesto Senica

„Dohliadať nad bezpečnosťou chodcov budú prechodári počas školských dní v čase od 7:00 do 8:00 hod., na exponovanej ceste na Vajanského ulici pri ZUŠ Senica budú prechod riadiť aj v poobedných hodinách od 12:30 do 15:00 hod,“ dopĺňa Mesto Senica.

O Redakcia

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *