Šaštín-Stráže, Gazárka Autor: Vladimír Miček
Šaštín-Stráže, Gazárka Autor: Vladimír Miček

Šaštín-Stráže: Poslanec zastupiteľstva sa vzdal mandátu

O vzdaní sa mandátu poslanca Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Šaštíne-Strážach a nástup náhradníka na uvoľnený post informoval v oznámení primátor mesta Radovan Prstek.

Mandát poslanca MsZ v Šaštíne-Strážach uvoľnil zvolený poslanec vo volebnom obvode č. 1, volebný okrsok č.1 Marek Gach a to písomným vzdaním sa svojho mandátu 17. júla 2023. V zmysle zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ak zanikol mandát poslanca mestského zastupiteľstva, nastupuje ako náhradník kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov.

Kandidát náhradník s najvyšším počtom vo volebnom obvode č. 1, volebný okrsok č. 1 je Gustáv Meliš, ktorý písomne oznámil, že sa vzdáva mandátu poslanca MsZ. Ako druhý náhradník kandidát je Dušan Waldecker, ktorý nastúpi na uvoľnený post poslanca. Funkcie poslanca mestského zastupiteľstva sa ujme po zložení zákonom predpísaného sľubu poslanca na najbližšom zasadaní MsZ v Šaštíne-Strážach.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Šaštín-Stráže: Na železnici došlo k výtržnosti, spoznávate muža?

Železniční policajti zisťujú totožnosť muža, ktorý mal rozbiť sklenené dvere na Železničnej stanici Šaštín-Stráže. Informuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *