Mestská hliadka v Šaštíne-Strážach. Zdroj: Mesto Šaštín-Stráže
Mestská hliadka v Šaštíne-Strážach. Zdroj: Mesto Šaštín-Stráže

Šaštín-Stráže: Mestská hliadka je podľa primátora úspešná

Mesto Šaštín-Stráže, len krátky čas po zriadení mestského poriadkového útvaru tzv. mestská hliadka, hlási pozitívne výsledky. Uviedol to primátor mesta Radovan Prstek.

Pred pol rokom sa v meste zriadila mestská hliadka, jej členovia sú začlenení do organizácie mestského úradu. Táto iniciatíva vzišla z prieskumu medzi seniormi v obci, ktorí jednohlasne podporili myšlienku mestského útvaru.

Objasnenosť majetkových trestných činov

Mestská hliadka je v súčasnosti aktívne zapojená do ochrany verejného a súkromného majetku, monitorovania a nahlásenia prípadov nelegálnych skládok a zabezpečovaní a organizácie kultúrnych a športových podujatí. „Okrem toho hliadka zohráva kľúčovú úlohu pri monitorovaní a predchádzaní vzniku konfliktov, ochrane pred vandalizmom a pohybe podozrivých cudzích osôb v meste,“ uviedol Prstek.

Vďaka mestským hliadkam sa objasnenosť majetkových trestných činov na území mesta zvýšila. „V porovnaní s rokom 2021 sa objasnenosť majetkových trestných činov zvýšila o 11,77 % a v porovnaní s rokom 2022 dokonca až o 17,83 %,“ vyzdvihol primátor a dodal: “Slúžia vám, občanom, pretože mesto netvoria mestský úrad ani orgány mesta, ale vy, naši obyvatelia.

O Redakcia

Pozri aj

VIDEO: Na pumpe sa auto samo pohlo a narazilo do ťahača v Šaštíne

AKTUALIZÁCIA: Vodič auta, sa vďaka FB a zdieľaniam v priebehu približne 1 hodiny od zverejnenia, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *