Ilustračné foto
Ilustračné foto

Šaštín-Stráže: Bratia šoférovali svoje autá bez vodičáku

Senickí dopravní policajti zastavili dve vozidlá, ktoré sa na lane ťahali cez mesto Šaštín-Stráže.

Obaja bratia sú po kontrole podozriví z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Dopraváci si podvečer počas služby všimli dve vozidlá, ktoré sa rozhodli pre podozrenie z priestupku v doprave skontrolovať.   Počas kontroly preverili 34-ročného vodiča, ktorý šoféroval auto Ford Tranzit. Ten za sebou pomocou lana ťahal auto Audi A3 s českým evidenčným číslom, ktoré riadil jeho o 9 rokov mladší brat.  

Pri lustrácii v evidencii policajti zistili, že ani jeden z vodičov nemal vodičský preukaz, za to mali obaja právoplatne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo. Mladší po dobu 12 mesiacov a starší až na 60 mesiacov. Dodávka, ktorú použili ako vlečné vozidlo, je v súčasnosti dokonca dočasne odhlásená z evidencie vozidiel.

Policajti oboch mužov riešia v súvislosti s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia, za ktorý im môže hroziť až 2 ročný pobyt vo väzení.  „Upozorňujeme vodičov, aby za volant akéhokoľvek motorového vozidla sadali iba v prípade, ak majú platný vodičský preukaz a vozidlo je na premávku spôsobilé,“ dopĺňa Antalová.

O Policajne spravy

Pozri aj

Šaštín-Stráže: Na železnici došlo k výtržnosti, spoznávate muža?

Železniční policajti zisťujú totožnosť muža, ktorý mal rozbiť sklenené dvere na Železničnej stanici Šaštín-Stráže. Informuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *