Fotky zdroj: Polícia Trnavský kraj so súhlasom Pohotovostný pátrací tím
Fotky zdroj: Polícia Trnavský kraj so súhlasom Pohotovostný pátrací tím

Rozsiahle pátranie po 13-ročných dievčatách zo Skalice

Rozsiahla nočná pátracia akcia po 13-ročných dievčatách, ktorej sa zúčastnili policajti, mestskí policajti, hasiči aj Pohotovostný pátrací tím z Bratislavy, mala nakoniec šťastný záver. NaZahori.sk tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

NEZVESTNÉ VIAC AKO 15 HODÍN

Školáčky boli naposledy v kontakte s rodičmi poobede, keď sa 25.9.2023 okolo 14.00 h nachádzali v meste Holíč. Do 22.00 h však domov, do Skalice nedorazili, rodičia začali mať o dievčatá starosť. Matke povedali, že mali zmeškať autobus a vydali sa pešo cez les. Spojenie cez telefón sa prerušilo a krátko pred 23.00 h polícia prijala hovor o pomoc pri ich hľadaní nezvestných dievčat.

PÁTRANIE S DRONOM A TERMOVÍZIOU

Operačné stredisko ihneď vyslalo policajné hliadky, vyrozumelo aj policajtov z českej strany, do pátracej akcie sa zapojili hasiči aj dobrovoľní hasiči a členovia Pohotovostný pátrací tím, ktorí pomohli aj s prehľadávaním okolia z výšky, pomocou dronu s termovíziou. Dievčatá sa nakoniec našli ráno o 06.00 h v obci Trnovec, kde čakali na autobusovej stanici živé a zdravé.

ron Foto zdroj: Polícia Trnavský kraj so súhlasom Pohotovostný pátrací tím

 VÝZVA PRE RODIČOV A DETI

  • V prípade, že sa vaše deti stratia, nevedia sa vrátiť domov, alebo máte pocit, že sa domov vrátiť nechcú, kontaktuje bezodkladne políciu.
  • Pomocou lokalizácie majú operačné strediská možnosť deti rýchlejšie dohľadať a dostať ich späť do bezpečia.
  • Dôležité je deťom povedať, aby volali bezplatné číslo 112 a poskytli operátori informácie o okolí – styčné body ako veže kostolov, blízkosť rieky, rázcestník a pod, ktoré pomôžu bližšie určiť miesto, kde sa nachádzajú.
Foto zdroj: Polícia Trnavský kraj so súhlasom Pohotovostný pátrací tím

O Policajne spravy

Pozri aj

FOTO: Facebook / Danka Ch.

Zrážka troch osobákov v Skalici

Nehoda na Záhorí: Na konci obchvatu Skalice smerom na Holíč sa zrazili tri osobné autá. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *