Technika Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Zdroj: SÚC TTSK
Technika Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Zdroj: SÚC TTSK

Pripravenosť na zimnú údržbu ciest v Trnavskom kraji

Keď prichádza zima, so sebou prináša nielen snehové vločky a ľadové rána. Ale aj výzvy pre udržiavanie ciest v bezpečnom stave. Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja sa na tieto výzvy intenzívne pripravuje na zimnú údržbu je pripravená.

Cestári v pohotovosti pre bezpečné cesty

S príchodom chladnejších mesiacov je tím správy a údržby ciest plne vybavený a pripravený zabezpečiť, aby cesty ostali zjazdné a bezpečné pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

Zabezpečenie personálu a materiálu

V prípade náhleho sneženia alebo námrazy je pripravených 135 vodičov a 59 dispečerov, ktorí sú zodpovední za to, aby cesty v Trnavskom kraji ostali prejazdné. Tento tím bude využívať 5-tisíc ton posypovej soli, 106-tisíc litrov soľanky a viac ako 3-tisíc ton kameniva, aby zabezpečil, že povrchy ciest budú čo najmenej klzké.

Technika a dispečing

Cestmajsterské strediská  Trnavského samosprávneho kraja sú rozmiestnené v dvanástich lokalitách. Ide o lokality Trnava, Buková, Červeník, Piešťany, Sereď, Galanta, Dunajská Streda, Šamorín, Veľký Meder, Senica, Holíč a Sekúl, odkiaľ vyrazí moderná technika, aby sa postarala o údržbu ciest.

V prípade, že občania budú potrebovať asistenciu alebo chcú nahlásiť problém, je k dispozícii nonstop dispečing zimnej údržby. Obyvatelia môžu využiť nasledujúce kontaktné čísla pre dané okresy.

Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava: 033/5531 344

Dunajská Streda: 031/5522 421

Senica a Skalica: 034/6512 735

Zimná údržba ciest je kľúčovou súčasťou zabezpečenia bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky. Vďaka dôkladnej príprave a neustálej pohotovosti cestárov môžu obyvatelia Trnavského kraja cestovať počas zimných mesiacov s menšími obavami. Nezabúdajme však aj na vlastnú opatrnosť a prispôsobenie štýlu jazdy aktuálnym poveternostným podmienkam.

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *