Zdroj: Martin Jahodka (FB)
Zdroj: Martin Jahodka (FB)

Primátor mesta Gbely Jahodka: Zatiaľ ma to baví

V meste Gbely prišlo po dvoch dekádach k zmene na poste primátora.

Jozefa Hazlingera, ktorý postupne kandidoval za SZS, SMER, SNS, HZDS (2002), SNS, ĽS-HZDS, SMER (2006) a od roku 2010 ako nezávislý, vystriedal nezávislý kandidát Martin Jahodka.

Rozhovor s primátorom mesta Gbely

Voľby sa uskutočnili v októbri uplynulého roka a tak už je možnosť zhodnotiť prvý rok na úrade. „Zatiaľ mám z pôsobenia veľmi pozitívne pocity. Keď sa ma niekto spýta, ako sa mám, moja odpoveď je, že ma to stále baví. Dúfam, že to takto bude pokračovať,“ uviedol pre NaZahori.sk primátor Martin Jahodka.

Pochvaľuje si aj spoluprácu na meste a s poslancami. „Poslanecké zastupiteľstvo mesta je veľmi aktívne a má záujem o všetky témy. Snažíme sa im z mestského úradu posúvať to, čo im v minulosti chýbalo – dostávali neskoro informácie a nemali možnosť aktívne vstupovať do života mesta. Verím, že aj poslanci to ako zlepšenie vnímajú a že toto je jedna z vecí, ktorá môže mesto celkovo posunúť dopredu,“ netajil spokojnosť so spoluprácou na ose mesto-poslanci primátor.

Pozícia primátora vyžaduje úzku spoluprácu s veľkým množstvom ľudí. „Snažím sa zapájať do rozhodovacieho procesu nielen odborníkov, ale aj laickú verejnosť. Tým pádom aj zodpovednosť za rozhodnutia, či už ide o investície alebo dane, je rozložená medzi viacerými ľuďmi. Pokiaľ sa bude dať, budem sa snažiť pokračovať v tomto duchu,“ uvedomuje si nutnosť čo najširšej spolupráce Jahodka.

Nedávno sa uskutočnilo aj stretnutie primátorov Záhoria, na ktorom sa zúčastnilo viacero lídrov svojich miest, aby si vymenili poznatky a prebrali spoločné problémy, ktoré trápia mestá.

Ako vníma takéto stretnutia nový primátor a prinieslo mu takéto stretnutie so skúsenejšími kolegami poznatky, ktoré dokáže využiť? „Som v prvom roku môjho volebného obdobia. Každé stretnutie a výmena informácií medzi primátormi a starostami mi veľmi pomáha. Je to ako opakovanie múdrosti – niečo sa zopakuje, ale niečo nové sa vždy dozviem. Žijeme v rýchlo sa meniacom svete a sme závislí nielen od zákonov, ale aj od požiadaviek ľudí. Preto je dôležité vymieňať si skúsenosti,“ zhrnul stretnutie gbelský starosta.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Ilustračné foto - Svetový deň sťahovavého vtáctva Zdroj: Pixabay

Svetový deň sťahovavého vtáctva: Význam hmyzu pre vtáky

Každý rok sa vtáky vydávajú na dlhú púť k svojim hniezdiskám. Toto unikátne prírodné divadlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *