zdroj: HaZZ TT

Pri požiari stroja v Šamoríne sa zachraňoval aj kôň 

V pondelok 27. novembra 2023 pred 12-tou hodinou prišlo k požiaru mobilného pracovného stroja – čelného nakladača v areáli spoločnosti v Šamoríne (okres Dunajská Streda).   TTkraj.sk informovala hovorkyňa hasičov KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

V čase príjazdu hasičskej jednotky zo Šamorína a Dunajskej Stredy  bola požiarom zasiahnutá motorová časť a kabína stroja. V blízkosti horiaceho nakladača sa nachádzali budovy stajní, kde sa plamene nestihli rozšíriť. Požiar sa pokúsili uhasiť do príchodu hasičov zamestnanci pomocou záhradnej hadice a práškového hasiaceho prístroja.

Likvidačné práce boli vykonané 2 „C“ prúdmi za súčasného použitia autonómnych dýchacích prístrojov. Členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Šamorín vykonali  za použitia termovíznej kamery záverečný prieskum zadymených stajní a povaly nad stajňami. V čase vzniku požiaru sa v stajniach nachádzal len 1 kôň, ktorý bol následne vyvedený zamestnancami.

Odvetranie zadymenej budovy zabezpečili príslušníci a dobrovoľní hasiči prirodzeným spôsobom.  Nedbalosť a neopatrnosť spôsobila majiteľovi škodu vo výške 10 000 €. 

zdroj: HaZZ TT

Pre viac informácií sledujte náš web: www.ttkraj.sk

O Redakcia

Pozri aj

Ákos Pirk a jeho spolubojovníci z Klubu šermu Šamorín zbierali úspechy na Svetovom pohári v Taškente. Zdroj: Mesto Šamorín

Ákos Pirk šermiarskym víťazom Svetového pohára v Taškente

Výnimočný športový výkon predviedol Ákos Pirk z Klubu šermu Šamorín, ktorý sa stal víťazom Svetového …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *