Rošindolský trh Zdroj: OOCR Trnava Tourism
Rošindolský trh Zdroj: OOCR Trnava Tourism

Prázdniny v Ružindole otvorí tradičný Rošindolský trh

Posledný deň júna bude v Ružindole pri Trnave v znamení populárneho podujatia Rošindolský trh. Táto každoročná udalosť pravidelne priťahuje miestnych obyvateľov aj návštevníkov z okolia.

Rošindolský trh otvára svoje brány v piatok 30. júna o 17:00 hod. Tradične, centrum obce sa zaplní predajnými stánkami s domácimi potravinárskymi výrobkami, vrátane sirupov, džemov, pečiva a ovocia. Organizátori sľubujú, že výrobca Kde bolo, tam bolo ponúkne osviežujúce nápoje a obec navštívi aj známy výrobca donutov – La Donuteria.

Trhy zamerané na podporu miestnych výrobcov sú veľmi obľúbené. Rošindolský trh je menšie lokálne podujatie s autentickou atmosférou, ktoré láka obyvateľov Ružindolu, ale aj z Trnavy a okolitých obcí. Osláviť začiatok prázdnin môžu v pohodovej atmosfére tejto tichej obce blízko Trnavy, kde ochutnajú miestne produkty ako víno, čerstvé pečivo, ovocie i zelenina,” hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Podujatie v Ružindole bude, ako je zvykom, sprevádzané nielen miestnymi výrobcami, ale aj umelcami, ako je Graeme Mark, a hasičmi z DHZ v Ružindole, ktorí budú deti poučovať o správnom správaní sa pri ohni. Na zábavu pre najmenších sa postará Divadlo Agapé so svojou hrou Kapitán kotvička. Podujatie sa bude konať na mieste za kultúrnym domom.

Rošindolský trh uzatvorí premietanie filmu pod holým nebom. Na programe je česká komédia Želanie k narodeninám, ktorá sa začne o 21:00 hod. v záhrade Rosenthal.

Tradičný Rošindolský trh počas roka organizuje OZ DEDINA v spolupráci s obcou Ružindol. Cieľom organizátorov je vytvoriť priestor na priateľské stretnutia a nadväzovanie nových kontaktov v príjemnej atmosfére.

Rošindolský trh Zdroj: OOCR Trnava Tourism
Rošindolský trh Zdroj: OOCR Trnava Tourism

Program Rošindolského trhu 2023

17:00 h. Otvorenie trhu

18:00 h. Divadelné predstavenie Kapitán kotvička od Divadla Agapé

19:00 h. Hudobný koncert Graeme Mark

21:00 h. Premietanie filmu Želanie k narodeninám

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *