Ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Požiar v obci Jelka: Hasiči zachránili majetok za 90.000 eur

Požiar v obci Jelka, ktorá spadá pod okres Galanta, vypukol v nedeľu 17. decembra večer v priestoroch rodinného domu. Hasičské jednotky z Galanty a Trnavy boli na miesto vyslané ihneď po prijatí správy o požiari. TTkraj.sk o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová.

Zásah hasičov a likvidácia ohňa

Po príchode na miesto hasiči bezodkladne pristúpili k likvidačným prácam. „Tie si vyžiadali čiastočné rozobratie strešného systému domu, aby sa dostali k prameňom ohňa. Po uhasení plameňov nasledoval dôkladný prieskum pomocou termovíznej kamery, ktorý odhalil, že žiadne skryté ohniská tepla už nezostávajú,“ uviedla Košťálová.

Následky požiaru a zranenia

Nešťastie si vyžiadalo aj zdravotné následky. Jeden z obyvateľov utrpel intoxikáciu dymom, ďalšia osoba sa zranila popáleninami na hornej končatine. „Vyšetrovanie príčin naznačuje, že k požiaru došlo kvôli nesprávnemu umiestneniu horľavých materiálov blízko vykurovacieho telesa. Škody boli predbežne odhadnuté na 8 000 €,“ doplnila hovorkyňa hasičov.

Úspešný zásah a ochrana majetku

Vďaka rýchlemu a efektívnemu zásahu hasičov sa podarilo zachrániť majetok v hodnote približne 90 000 €. K hasičským silám sa pridali aj dobrovoľníci z Dobrovoľného hasičského zboru obce Zlaté Klasy, ktorí významne prispeli k úspešnému zvládnutiu situácie.

Prevencia a poučenie

Tento prípad opäť poukazuje na dôležitosť správneho zaobchádzania s horľavinami a význam prevencie požiarov. Hasiči zdôrazňujú, že dodržiavanie bezpečnostných predpisov môže predísť podobným tragédiám a ochrániť tak nielen majetok, ale predovšetkým ľudské životy.

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *