autentické foto zdroj: Hasiči Skalica

Požiar v bytovom dome v Skalici

V sobotu 18.11.2023 neskoro večer bol jednotke dobrovoľných hasičov DHZO Skalica prostredníctvom systému Fireport (OS KR HaZZ Trnava) nahlásený požiar bytového domu na ulici Vajanského 9, v meste Skalica.

Jednotka DHZO Skalica vykonala výjazd na vozidlách TATRA 815 CAS-32 , Mercedes-Benz Vario AHZS , Iveco Daily CAS-15 , DA Fiat Ducato . Po príchode jednotky na miesto udalosti bolo zistené že sa jedná o požiar v pivničných priestorov bytového domu.

Zasahovali hasiči zo Skalice a Holíča

„V čase nášho príjazdu na mieste už zasahovala jednotka OR HaZZ Skalica sídlo Holíč s dvoma kusmi techniky ktorá sa následne podieľala na likvidácii požiaru v pivničných priestorov následne prebiehalo odstavenie prívodu elektrickej energie a plynu . Naša jednotka sa podieľala na evakuácii bytovky , tam nastal komínový efekt a priestory schodiska boli úplne zadymené bolo nutné použiť autonómne dýchacie prístroje,“ dopĺňajú Hasiči Skalica

Dočasné útočisko obyvateľom

Prejsť cez chodbové priestory však nebolo bezpečné, a preto museli niektorí počkať v bytoch pri otvorenom okne či na balkóne . Niektorí obyvatelia vyšli zo zadymenej budovy po vlastných, ostatných z vyšších poschodí vyviedli hasiči, ktorí im poskytli evakuačné masky aby sa nenadýchali splodinami horenia. Dočasné útočisko im poskytla mestská časť telocvične pri ZŠ Vajanského. „Zadymené priestory boli odvetrané pretlakovou ventiláciou následne bola vykonaná kontrola objektu pomocou termovíznej kamery , za pomoci Rössle HYDRA hasičského vysávaču sme prebytočnú vodu s pivničných priestoroch odčerpali,“ doplnili hasiči.

Požiar v pivničných priestoroch

Požiar, ktorý vznikol v pivničných priestoroch poškodil káblové vedenie i potrubie rozvodu teplej a studenej vody. „Po ukončení zásahu a zbalení vecných prostriedkov sa jednotka vrátila na základňu . Pri udalosti sa nikto nezranil , príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ uzatvárajú skalickí dobrovoľní hasiči.

zdroj: Hasiči Skalica

O Redakcia

Pozri aj

Nočné búrky zasiahnu pohraničné oblasti Záhoria

Vo večerných hodinách okolo 23.00 hodine prídu búrky z Rakúska a Moravy. Budú sa držať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *