Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Poškodili výstavu Post Bellum v Stupave

Od minulého roka putuje Slovenskom exteriérová výstava HERstory občianskeho združenia Post Bellum, ktorá obsahuje 15 príbehov silných, inšpiratívnych žien. 

Od 1.9.2023 bola inštalovaná na Námestí Oslobodenia v Senici, súčasťou bola aj diskusia v DAV-e. Výstava následne putovala do ďalšieho mesta na Záhorí- do Stupavy.

Post Bellum to rieši s mestskou políciou

„Exteriérovú výstavu o silných ženách slovenskej histórie a súčasnosti „HERstory“ poškodil doposiaľ neznámy páchateľ v Stupave. Špeciálny potlačený panel, na ktorom je životný príbeh pani Magdy Vášaryovej, bol medzi sobotou (7.10.2023) a dnešným ránom, keď nám bola udalosť nahlásená (11.10.2023) pozdĺžne prerezaný. Aktuálne zisťujeme, či bude možné panel opraviť, alebo bude nutné ho nanovo vytlačiť a nainštalovať,“ informoval o tom dnes 11.10.2023 na sociálnej sieti informoval Juraj Rizman z POST BELLUM SK.

A ďalej dopĺňa: „ Každopádne – či už išlo o vandalizmus, alebo čin voči pani Vášaryovej, alebo Post Bellum – vec neberieme na ľahkú váhu. Nemienime akceptovať takéto prejavy a každý jeden prípad riešime s príslušnými bezpečnostnými zložkami a našimi právnikmi. Nakoľko výška škody v tomto prípade nepresiahla hranicu trestného činu, vec poškodenia nášho majetku riešime s Mestskou políciou Stupava, ako priestupok.“

O Redakcia

Pozri aj

Krádež šperkov za viac ako 27-tisíc eur v Stupave

Krádež šperkov na Záhorí: Za posledné tri dni (17.02.2024 – 19.02.2024) zaznamenala polícia na území …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *