Ilustračné foto Zdroj: KR PZ Trnava
Ilustračné foto Zdroj: KR PZ Trnava

Polícia v Trnave odhalila podvodníkov: Dôchodcovia prišli o desaťtisíce eur

Polícia v Trnave zasahovala proti organizovanej skupine, ktorá sa špecializovala na podvody voči seniorom. V rámci celoslovenskej operácie boli obvinené dve osoby z Lučenca, ktoré čelia vážnym obvineniam z podvodov.

Mladíci za mrežami

Krajskí vyšetrovatelia pristúpili k obvineniu dvoch mladých mužov vo veku 18 a 20 rokov. Títo podozriví sa mali podľa zistení polície podieľať na sérii podvodov, ktoré mierili na starších občanov po celom Slovensku. V prípade uznania viny im hrozí trest odňatia slobody až na desať rokov. Obaja sú momentálne stíhaní väzobne, čo naznačuje vážnosť situácie.

Straty v tisíckach eur

Polícia zdokumentovala sedem prípadov, v ktorých mala dvojica účinkovať. Od januára do augusta tohto roka sa im podarilo vymámiť od seniorov sumu presahujúcu 66 tisíc eur a šperky v hodnote 2 000 eur. Ich postup bol premyslený a zameraný na mestá ako Trnava, Prešov, Martin, Bratislava a Pezinok.

Legendy a klamstvá

Podvodníci využívali rôzne scenáre, aby presvedčili svoje obete o nutnosti odovzdania peňazí. Najčastejšie sa vydávali za policajtov, ktorí žiadali peniaze na pomoc blízkym v núdzi. S obetami komunikovali telefonicky, instruovali ich, kam peniaze umiestniť, aby ich mohli nenápadne prevziať. V Martine dokonca presvedčili 84-ročnú ženu o tom, že jej úspory nie sú v banke bezpečné, čo ju viedlo k vybratiu a odovzdaniu 9 000 eur.

Dôkazy po domových prehliadkach

V spolupráci okresnej a krajskej kriminálnej polície boli uskutočnené domové prehliadky, ktoré odhalili dôkazy usvedčujúce z podvodov. V Lučenci, kde podozriví prebývali, sa našli oblečenie, telefóny, SIM karty, počítače a USB kľúče, ktoré môžu slúžiť ako dôležité stopy pri ďalšom vyšetrovaní.

Vyšetrovanie pokračuje

Polícia intenzívne pracuje na všetkých nahlásených prípadoch podvodov a preveruje informácie poskytnuté občanmi. Vyšetrovanie je v plnom prúde a policajti sú odhodlaní postaviť páchateľov pred spravodlivosť.

Opatrnosť je na mieste

V predvianočnom období polícia vyzýva občanov, aby boli obzvlášť opatrní. Podvodníci môžu využiť rôzne taktiky, aby oklamali ľudí a získali ich peniaze. Dôležité je nevstupovať do podozrivých finančných transakcií a v prípade pochybností overiť si informácie u rodiny alebo priamo u polície. Buďte ostražití a nedovoľte, aby ste sa stali ďalšou obeťou týchto zločincov.

Polícia v Trnave odhalila podvodníkov: Dôchodcovia prišli o desaťtisíce eur. Zdroj_ KR PZ Trnava
Polícia v Trnave odhalila podvodníkov: Dôchodcovia prišli o desaťtisíce eur. Zdroj_ KR PZ Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *