Zdroj: KR PZ Trnava
Zdroj: KR PZ Trnava

Polícia upozorňuje na nebezpečie nehôd v celom kraji

S príchodom chladnejších dní a zmenou počasia je na cestách vyššie riziko nehôd. Predovšetkým v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a na Záhorí v Senici a Skalici sme svedkami zvýšeného počtu dopravných udalostí. Mnohé z nich sú dôsledkom nedostatočnej prispôsobenosti rýchlosti jazdy aktuálnym podmienkam. Upozornila polícia.

Závažnosť situácie

Nehody, ktoré sa odohrali v týchto regiónoch, si nanešťastie vyžiadali aj vážne zranenia. V niektorých prípadoch vodiči skončili mimo vozovky, či už v priekope alebo narazili do stromu. Tieto incidenty poukazujú na nevyhnutnosť zvýšenej opatrnosti a zodpovednosti pri vedení motorových vozidiel.

Výzva k opatrnosti

Operačné strediská v uvedených okresoch vyzývajú vodičov k mimoriadnej obozretnosti, najmä počas nočných a raných ranných hodín, keď sa očakáva zhoršenie stavu vozoviek kvôli námraze. Zmeny v zjazdnosti ciest sú časté a nepredvídateľné, a preto je potrebné byť pri jazde obzvlášť pozorný.

Odporučenia pre bezpečnú jazdu

Je dôležité, aby vodiči prispôsobili svoju jazdu aktuálnym podmienkam. Odporúča sa plynulá jazda bez prudkého brzdenia a prispôsobenie rýchlosti tak, aby bolo možné bezpečne dosiahnuť cieľ. Pre menej skúsených vodičov je vhodné ešte viac znížiť rýchlosť a prednostne dbať na bezpečnosť.

Príprava vozidla na zimu

Napriek tomu, že zákon predpisuje povinnosť prezutia pneumatík až pri súvislej vrstve snehu, ľadu alebo námrazy, je múdre pripraviť vozidlo na zimu včas. Preventívne opatrenia, ako sú zimné pneumatiky, môžu výrazne znížiť riziko nehody.

V pondelok poskytneme bližšie informácie o jednotlivých nehodách, zraneniach a doplníme reportáž fotografiami. Apelujeme na vodičov, aby nepodceňovali zimné podmienky a prijali všetky potrebné opatrenia pre bezpečnú jazdu. Buďte na cestách opatrní a prispôsobte svoje správanie aktuálnej situácii,“ uviedla polícia.

Zdroj: KR PZ Trnava
Zdroj: KR PZ Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Primátor Senice pozýva občanov na debatu pri káve

Diskusia s primátorom Senice: V utorok 20.2.2024 pozýva obyvateľov mesta primátor Senice Martin Džačovský na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *