Futbalový štadión Antona Malatinského, Trnava Autor: Vladimír Miček
Futbalový štadión Antona Malatinského, Trnava Autor: Vladimír Miček

Polícia sa v Trnave pripravuje na rizikový futbalový zápas

Polícia sa pripravuje na rizikový futbalový zápas Európskej konferenčnej ligy UEFA, ktorý sa odohrá vo štvrtok (17. 8.) o 20.00 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave medzi domácim Spartakom Trnava a poľským tímom KKS Lech Poznaň.

Organizátor označil zápas ako rizikový. „Veliteľ bezpečnostných opatrení preto rozhodol o navýšení počtu policajtov, ktorí budú v uliciach mesta dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku. V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov hosťujúceho tímu budú úplne uzavreté ulice Kollárova od križovatky s ulicou Žarnova až po svetelnú križovatku Kollárova-Hlboká, Športová a Rázusova,“ uviedla hovorkyňa polície Zlatica Antalová.

Ako doplnila, predpokladaný čas uzavretia ulíc je o 14.00 h, avšak v prípade potreby ich policajti môžu uzavrieť aj v skorších hodinách. Ulice budú uzavreté počas celej doby bezpečnostných opatrení až do neskorého večera.

Polícia od rána uzavrie aj všetky parkoviská na Kollárovej ulici, preto odporúčame využiť iné možnosti parkovania v okolí. Zároveň upozorňujme, že najmä počas presunu a pohybu fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Žiadame fanúšikov oboch tímov, ale aj všetkých obyvateľov mesta, aby rešpektovali pokyny polície, nevyvolávali medzi sebou konflikty a zdržali sa akéhokoľvek nešportového správania, či už priamo na štadióne alebo aj mimo neho,“ apeluje Antalová.

Futbalový štadión Antona Malatinského, Trnava Autor: Vladimír Miček
Futbalový štadión Antona Malatinského, Trnava Autor: Vladimír Miček

Vzhľadom k tomu, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška pokuty je v blokovom konaní až 1000 eur.

V prípade, ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody. Navyše im ako “spomienka” zostane zápis v registri trestov, a tak už viac nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní. Zároveň im súd môže uložiť zákaz vstupu na akékoľvek kultúrne, spoločenské a športové podujatia. Ak tento zákaz osoby porušia, dopúšťajú sa tým ďalšieho trestného činu.

O Redakcia

Pozri aj

Popolcová streda začiatok pôstu aj Valentín

Popolcová streda alebo škaredá streda v roku 2024 pripadá na 14. február Deň svätého Valentína …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *