Zdroj: Polícia SR
Zdroj: Polícia SR

Polícia preverovala video, v ktorom mladík zverejnil info o svojej blízkej smrti

Niekoľko občanov sa obrátilo na sociálnej platforme Policajného zboru ohľadom videí, ktoré zverejnila istá mladá osoba. Tieto videá predstavovali jej vlastnú smrť v blízkej budúcnosti. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Tieto informácie boli okamžite odoslané Odboru počítačovej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru. Autor videí bol v priebehu niekoľkých minút identifikovaný.

Policajti sa vybrali na miesto, aby overili, či autor videa nie je v ohrození života. Jeho adresu trvalého bydliska sa im však nepodarilo nájsť. „Na mieste sa im však podarilo získať informácie o jeho prechodnom, nikde neregistrovanom bydlisku. Policajti sa stretli s otcom autora videí. Ten skontaktoval svojho syna a potvrdil, že jeho život nie je v ohrození,“ uviedla polícia.

Na základe dohody s otcom, po príchode syna domov, otec zavolal na 158. Informoval políciu, že jeho syn je doma a v bezpečí. „Autor videí uviedol, že myšlienky o blízkej smrti neboli myslené vážne. Išlo len o ´populárny trend´ na zvýšenie sledovanosti,“ doplnila polícia.

Policajný zbor by chcel pripomenúť, že berie každé takéto video alebo status vážne. Bez ohľadu na to, či je to ´trend´ alebo nie. Preverovanie takýchto videí je časovo náročné a zahŕňa mnoho jednotiek. Nie len prostredníctvom počítačov, ale aj priamo v teréne,“ vysvetlila polícia.

Vyzývame nielen mladých, ale aj ich rodičov. Nebojte sa diskutovať o tejto téme a predchádzať tak nepotrebnému zamestnávaniu policajných síl a prostriedkov. Tie môžu byť využité na prípady, kde je skutočne ohrozený ľudský život,“ apeluje polícia.

O Redakcia

Pozri aj

Zahájenie stavby cyklotrasy Vrbové -Piešťany

Slávnostné zahájenie stavby cyklotrasy Vrbové -Piešťany v Trnavskom samosprávnom kraji bolo dnes 20.februára 2024 o …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *