Polícia obvinila dvoch mužov, vydierali ženu po tragickej nehode. Zdroj: Polícia SR
Polícia obvinila dvoch mužov, vydierali ženu po tragickej nehode. Zdroj: Polícia SR

Polícia obvinila dvoch mužov, vydierali ženu po tragickej nehode

Policajný vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy stíha otca a syna zo zločinu vydierania, obaja skončili vo vyšetrovacej väzbe. Informovala o tom policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Začiatkom roka došlo v okrese Galanta k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život 20 ročný mladík. 26 ročná spolujazdkyňa, ktorá v čase nehody sedela v Audi A6 ako spolujazdkyňa, silný náraz do stromu prežila.

Po nehode ju kontaktovali dvaja muži, ktorí ju žiadali, aby vedome ovplyvňovala priebeh nehody a uvádzala iné okolnosti, za ktorých k nej došlo. „Krátko po nehode podala trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu vraždy, o pár dní neskôr ju mala dvojica prinútiť, aby podala trestné oznámenie aj na policajtov, ktorí nehodu vyšetrujú. Dokonca ju odviezli aj na Úrad inšpekčnej služby, kde podala trestné oznámenie pre podozrenie z korupcie policajtov,“ uviedla Linkešová.

Polícia obvinila dvoch mužov, vydierali ženu po tragickej nehode. Zdroj: Polícia SR
Polícia obvinila dvoch mužov, vydierali ženu po tragickej nehode. Zdroj: Polícia SR

Pod nátlakom, že jej bude ublížené na zdraví a živote, mala vypovedať aj pred policajným vyšetrovateľom v Galante. „Do zápisnice uviedla informácie, o ktorých vedela, že sa nezakladajú na pravde a vedome obvinila z nehody inú osobu. Muži ju mali neustále sledovať, zdržiavať sa v blízkosti jej bydliska, vyhrážať sa, že ak nebude nimi spolupracovať, ublížia nielen jej ale aj celej jej rodine,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Policajti z Dunajskej Stredy preverili všetky okolnosti a na základe získaných dôkazov, ktoré zaistili aj pri domovej prehliadke podozrivých osôb, obvinili dvoch mužov vo veku 43 a 25 rokov zo zločinu vydierania. „Spolu s obvinením predložil vyšetrovateľ aj návrh na ich väzobné stíhanie. Na základe rozhodnutia súdu boli obaja obvinení eskortovaní cez víkend do výkonu väzby,“ informovala Linkešová.

Za zločin vydierania spáchaný spolupáchateľstvom im môže hroziť strata slobody na 4 až 10 rokov.

O Redakcia

Pozri aj

VIDEO TTSK: Odhalili mural od ukrajinskej umelkyne na škole v Galante

Mural TTSK: V pondelok 5.2.2024 slávnostne odhalili nástenný mural v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *