zdroj: Polícia TT kraj

Policajti riešili počas sviatkov najmä rodinné hádky

Štedrý večer v Trnavskom kraji bol obzvlášť pokojný, policajti riešili najviac rodinné hádky. Informuje o tom KR PZ v Trnave.

Policajti mali najmä počas Štedrého dňa najpokojnejšiu službu v roku.

Aj napriek tomu, že pominulé roky zažívali najmä operátori na linke 158 extrémne množstvo volaní, tento rok ich bol o polovicu menej ako vlani.  Najviac prípadov sa týkalo rodinných nezhôd, ktoré boli spôsobené aj pod vplyvom alkoholu.

Prvý a druhý sviatok vianočný bol rovnaký ako iné víkendové nedele a priemerný počet volaní sa v týchto dňoch pohyboval okolo 130 hovorov za službu.

ALKOHOL, NEHODA MLADÍKOV A POŽIAR

24. 12. Šoporňa – pol hodinu pred štedrou večerou nafúkal za volantom autom 63 ročný muž, v dychu mal 2,31 promile a miesto vianočnej večera strávil zopár hodín v policajnej cele.

24.12. dopravná nehoda v obci Veľké Blahovo skončila zranením 2 spolujazdcov vo veku 22 a 16 rokov. 22 ročný vodič na aute Škoda Octavia nezvládol pri predchádzaní iného auta na mokrej ceste riadenie. S autom dostal vzápätí šmyk, skončil mimo cestu, kde narazil do kilometrovníka a stĺpu elektrického vedenia. Nehoda je v štádiu vyšetrovania.

25.12. požiar strechy resocializačného centra v Trstíne. Prípad si prevzal trnavský vyšetrovateľ, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Horieť malo začať na 1. nadzemnom podlaží od deky a požiar sa rozšíril postupne aj na časť strechy a okolo okien. K zraneniu osôb pri udalosti nedošlo.

MEDZI POLICAJNÉ AUTÁ S 3 ‰

25.12 Trnava – opitý vodič v meste Trnava. 43 ročný muž jazdil po Ul. Starohájskej a pri parkovaní medzi policajné autá ho kontrolovala policajná hliadka. V dychu mal krátko po 17.30 h až 2,77 promile. Aj tento muž z okresu Galanta skončil nakoniec v cele policajného zadržania.

IŠIEL SI VYVETRAŤ HLAVU

Okrem toho polícia pomáhala počas sviatkom 3 osobám, ktoré sa nachádzali v ťažkej životnej situácii a polícia prijala aj nahlásenú nezvestnosť 59 ročného muža, ktorý sa na Štedrý večer v nedeľu vybral „vyvetrať si hlavu“ do Bratislavy a na druhý deň sa sám prihlásil na polícii.

NAJNÁROČNEJŠIA SLUŽBA 23.12.

Aj napriek očakávaniam, že služby budú najnáročnejšie najmä počas Štedrého dňa, policajti zažili najväčší nápor deň pred tým, v sobotu 23. 12. 2023. Na linke 158 prijali až 256 hovorov, čo je 2,5 krát viac ako počas Vianoc. Väčšina udalostí súvisela so snežením a dopravou.

Aj napriek viacerým výzvam pre vodičov, to bolo celý deň na cestách náročné a policajti zasahovali najmä pri hlásených škodových udalostiach.

 

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *