Počas víkendu zasahovala polícia pri nehode na R1. Zdroj: Polícia SR
Počas víkendu zasahovala polícia pri nehode na R1. Zdroj: Polícia SR

Počas víkendu zasahovala polícia pri nehode na R1 aj pri opitom mladíkovi

Počas víkendu 15. a 16. júla musela polícia zasahovať v Trnavskom kraji pri dvoch dopravných nehodách. Prvý incident sa odohral na ceste R1, kým druhý, kde bol vodič pod vplyvom alkoholu s hodnotou viac ako dve promile, sa stal v okrese Dunajská Streda.

V sobotu 15. júla policajti na diaľnici riešili nehodu, pri ktorej auto skončilo na streche a jeho tri cestujúce boli zranené. „Podľa našich zistení, 45-ročná vodička náhle odbočila doprava na výjazde smerom na Dolnú Stredu. Vodič, ktorý sa v tom čase nachádzal v pravom jazdnom pruhu, už na túto situáciu nestihol zareagovať a došlo k zrážke. Vodičkin automobil skončil prevrátený mimo cesty,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Všetky tri osoby v prevrátenom vozidle utrpeli zranenia. Stav vodičky a jej 55-ročnej spolujazdkyne sa nezdá byť vysoko kritický. „Najťažšie zranenia utrpela 80-ročná dôchodkyňa, ktorú záchranári s vážnymi zraneniami previezli do nemocnice. Alkohol bol u oboch vodičov vylúčený. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti s následkom ťažkej ujmy. Príčiny a okolnosti nehody sú stále predmetom policajného vyšetrovania, “ informovala hovorkyňa krajskej polície.

Počas víkendu zasahovala polícia pri nehode na R1. Zdroj: Polícia SR
Počas víkendu zasahovala polícia pri nehode na R1. Zdroj: Polícia SR

V nedeľu 16. júla, krátko po polnoci, 19-ročný vodič na osobnom aute stratil kontrolu a narazil do dopravnej značky na kruhovom objazde medzi obcami Hubice a Kvetoslavov v okrese Dunajská Streda. „Policajti mu po nehode namerali v dychu 2,10 promile. Vodič čelí obvineniu z jazdy v opitosti a je riešený v superrýchlom konaní,“ doplnila Antalová.

O Redakcia

Pozri aj

V Kvetoslavove horelo osobné auto. Zdroj: HaZZ

V Kvetoslavove horelo osobné auto

Hasiči zo Šamorína zasahovali v utorok 6. júna 2023 pred 10-tou hodinou pri požiari osobného motorového …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *