Lesopotulky
Lesopotulky

Po úspechu jarných pripravil Trnavský kraj jesennú sériu Lesopotuliek

Po úspechu jarných Lesopotuliek pripravil Trnavský kraj zážitkovú jesennú sériu výletov, ktoré sú venované spoznávaniu živej i neživej prírody. Našimi sprievodcami počas nenáročných vychádzok v rôznych lokalitách budú fundovaní odborníci – geológ, zoológ a lesný pedagóg. Jesenné Lesopotulky vás zavedú na miesta, ktoré ste nestihli vidieť na jar. Absolvovať môžete aj výlet za rakmi do Malých Karpát, ktorý je novinkou tejto sezóny.

Jesenné Lesopotulky: Príroda ako nikdy predtým

Lesopotulky sú jedinečnou príležitosťou vychutnať si prírodu v celej jej kráse a pestrosti. Navštívime miesta, ktoré ste možno ešte nestihli objaviť na jar, a ponúkneme vám nové zážitky a dobrodružstvá.

Čo ponúkajú Lesopotulky?

Spoločne prebádame krasovú krajinu, v ktorej pramení rieka Trnávka. Užijeme si výhľady na kopanice, navštívime pieskové duny na Záhorí, spoznáme proces formovania krajiny aj históriu úzkokoľajky v Malých Karpatoch. Ak nám šťastie bude priať, uvidíme zblízka vodné živočíchy v tokoch Malých Karpát a vysokú zver v borovicových lesoch. Na všetky zvedavé otázky odpovedia experti, ktorí nás budú na jesenných Lesopotulkách sprevádzať.

Termíny a vstupenky: Plánované výlety

Jesenné Lesopotulky sa konajú každú sobotu od 30. septembra do 11. novembra 2023 a sú vhodné aj pre deti od 8 rokov. Cena jednej vstupenky je 12 eur (platí pre všetky vekové kategórie). Vstupenky sú v predaji online.

30. septembra 2023 Kuchynsko-orešanským krasom  (s geológom)

7. októbra 2023 Naprieč Smolenickým krasom (s geológom)

14. októbra 2023 K prameňu Trnávky  (s geológom)

21. októbra 2023 Raky v Malých Karpatoch (so zoológom)

28. októbra 2023 Obrázkovou horou (s lesným pedagógom)

4. novembra 2023 Šaštínske duny (s lesným pedagógom)

11. novembra 2023 Majdánskym chotárom  (s lesným pedagógom)

Ako sa pripraviť na výlet

Lesopotulky sa konajú za každého počasia. Pripravte sa aj na nepriaznivé poveternostné podmienky, vziať si nepremokavú obuv, pršiplášť, náhradné oblečenie, ale hlavne dobrú náladu.

Bezpečnosť na prvom mieste

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu na zdraví účastníkov prehliadky ani za škody, ktoré vzniknú počas prehliadok. Účastníci majú plnú zodpovednosť za svoje zdravie i osobné veci.

Viac informácií na webovej stránke

Všetky podrobnosti a potrebné informácie nájdete na webovej stránke: https://krajzazitkov.sk/kampan/jesenne-lesopotulky.

O Redakcia

Pozri aj

FOTO: Čo by to bolo za leto bez miniTrnavy

MiniTrnava: Deti sa na dva týždne stanú občanmi vlastného minimesta. Deti vo veku 8 až …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *