Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Po tragédii v Čachticiach polícia preukázala, že obvinený porušil zákon

V prípade tragédie v Čachticiach bolo vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne vznesené obvinenie 48 – ročnému mužovi pre prečin usmrtenie. Informovala hovorkyňa polície Katarína Kuzmová.

Doteraz vykonaným vyšetrovaním bolo dostatočne preukázané, že obvinený počas údržby dlhej guľovej zbrane porušil zákonom uloženú dôležitú povinnosť. „Podľa nej ako držiteľ zbrojného preukazu je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom,“ uviedla Kuzmová.

Na základe porušenia tejto povinnosti došlo k náhodnému výstrelu a výmetu strely cez hlaveň zbrane. „Tá zasiahla poškodenú, čím jej boli spôsobené zranenia, ktorým na mieste podľahla,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Vyšetrovateľ spisový materiál odovzdal dozorujúcemu prokurátorovi. „Ten vo veci podal návrh na vzatie obvineného do väzby, o ktorom rozhodne súd. Obvinený sa v súčasnosti stále nachádza v cele policajného zaistenia,“ informovala Kuzmová.

O Policajne spravy

Pozri aj

Dnes je svetový deň vody

Svetový deň vody je určený na 22. marca už od roku 1993. Vyhlasuje ho každoročne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *